Керівництво російської військової розвідки провело нараду, присвячене резонансним провалів резидентури в США, Британії, Чорногорії та Нідерландах. "Розбір польотів" відбувся у суботу, 6 жовтня, в штаб-квартирі Головного управління (колишнє ГРУ) Генштабу Збройних сил РФ у Москві, повідомляє російський журналіст Сергій Канєв із посиланням на власні джерела.
Аналіз дій диверсійних і шпигунських груп виявив грубі порушення правил оперативної та агентурної роботи за кордоном. Зокрема, шпигуни спілкувалися між собою за телефонними номерами, зареєстрованим у московському регіоні РФ, і вели розмови "відкритим текстом", не вдаючись до шифрування.
"Серед інших невтішних оцінок звучали "дрімуча некомпетентність", "безмежне нехлюйство", "дебіли" і "ще б будьонівки наділи". Судячи з усього, скоро в Головному управлінні Генштабу РФ очікується велика зачистка, та деяких генералів попросять на вихід", - зазначає автор.
Винним у невдалій спробі злому комп'ютерної мережі штаб-квартири Організації по забороні хімічної зброї в Гаазі назвали другого секретаря посольства РФ в Нідерландах Костянтина Бахтіна. Дипломат, за словами Канєва, є полковником ГРУ і близьким другом Анатолія Чепіги, який провалив замах на перебіжчика Сергія Скрипаля в Солсбері.
Автор публікації стверджує, що під час навчання у Військово-дипломатичної академії в Москві Бахтін і Чепіга жили в одному гуртожитку і товаришували сім'ями.
Наголошується, що нідерландські спецслужби прослуховували телефон Бахтіна і "пасли" чотирьох агентів з моменту їх прибуття до Королівства.
Напередодні міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд повідомила про те, що в квітні місцева влада вислала чотирьох агентів ГРУ, яких підозрюють у спробі вчинити кібератаку на ОЗХЗ. При цьому під час затримання росіян, в Організації щодо заборони хімічної зброї перевіряли речовину, якою в березні отруїли Сергія та Юлію Скрипалів.
Через кілька годин після такої заяви вже США звинуватили сімох росіян, включно з висланими з Нідерландів, у кібератаках по всьому світу.
Детальніше про звинувачення проти співробітників Головного розвідувального управління читайте в матеріалі DT.UA "Висилка і звинувачення в шпигунстві співробітників ГРУ РФ: головне".