UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Франції заарештовано керівництво фірми-виробника мікросхем: передавали технології РФ та Китаю

Посилки із чіпами передавали від чужого імені.

У Франції заарештовано керівництво компанії Ommic, яка спеціалізується на виробництві мікросхем, за передачу Китаю і Росії секретних технологій, що використовуються у військовій галузі. Про це пише газета Le Parisien.

Серед заарештованих двоє громадян Франції та двоє підданих Китаю, які входили до керівництва підприємства. У власника компанії, китайського бізнесмена, за рішенням суду повинні конфіскувати пакет акцій Ommic та передати її під контроль французького уряду.

За даними слідства, у 2018 році китайський бізнесмен придбав 94% акцій Ommic через створений ним у Франції інвестфонд, а згодом став президентом компанії. До керівних органів Ommic новий власник ввів двох громадян Франції та свого племінника. У власника підприємства, як повідомляє видання із посиланням на джерела у правоохоронних органах, було налагоджено зв'язки із оборонними підприємствами Китаю.

Тож, як розповіло джерело, новий власник компанії намагався заволодіти ноу-хау та передати Китаю розроблені в Ommic сучасні технології.

Один із керівників компанії розробив низку обхідних схем для постачання мікросхем та інформації про секретні технології до Китаю та Росії.

Читайте також: РФ купує безпілотники та чіпи в Казахстані в обхід санкцій - ЗМІ

Частина чіпів експортувалася китайським державним збройовим компаніям за допомогою підроблених рахунків-фактур та технічних декларацій. Також керівник компанії налагодив постачання мікросхем до Росії через Китай, Литву, Індію та Туреччину.

За даними слідчих, чіпи та технологічна інформація потрапляли до російської державної компанії, яка виробляє озброєння. Призначений китайським власником Ommic керуючий директор у деяких випадках особисто доставляв мікросхеми російським замовникам – під час поїздки до Греції або відправляв посилками зі свого міста під чужим ім'ям.

Нелегальний експорт мікросхем керівництво компанії вело до березня 2023 року, коли французька поліція заарештувала причетних до цього співробітників та керівників підприємства. Тоді компанія саме розробляла новий маршрут до Росії, використовуючи в якості посередника підставну компанію, створену її китайським власником у Бельгії.

Ommic – провідна французька компанія з виробництва комп'ютерних мікросхем, які застосовуються в обладнанні для 5G, супутниках, а також у радарах на танках, винищувачах та системах наведення ракет.

Читайте також: Як США та їхні союзники намагаються стримувати технологічні можливості Китаю — Bloomberg

Попри введення низки санкцій Росія отримує іноземні компоненти, аби виробляти ракети. Згідно з оцінками Королівського інституту США, на який посилається група Єрмака-Макфола, РФ використовує понад 450 різних типів закордонних компонентів у 27 різних системах обладнання. 

Як повідомлялось, Адміністрація президента США Джо Байдена планує розширити масштаби заходів з контролю за експортом напівпровідників до Китаю, спрямованих на те, щоб перешкодити зусиллям Пекіна в розробці передових технологій для військових цілей.

Кожен ввезений у Росію китайський або американський чип і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що в росіян з'явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів.
Але що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до рф високотехнологічної продукції?

Про це — у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".