UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Франції та Німеччині через суд вимагають заборонити продажі зброї Ізраїлю

Все через спецоперацію у Газі.

11 неурядових організацій, серед яких Amnesty International France і Attac, подали позови до суду, щоб змусити Францію припинити постачання зброї до Ізраїлю, повідомляє видання Politico.

У свою чергу, за даними Reuters, у Німеччині адвокати-правозахисники звернулися до Берлінського адміністративного суду з проханням призупинити рішення німецького уряду про відправку до Ізраїлю трьох тисяч одиниць протитанкової зброї.

Причиною позовів у обох випадках позивачі називають порушення прав людини і націленість на цивільне населення в Газі. 

Читайте також: США не бачили доказів того, що Ізраїль вчинив геноцид – Остін

Минулого місяця ЗМІ повідомили, що у жовтні Париж продав Ізраїлю запчастини до кулеметів, які можуть бути використані в Газі. Міністр збройних сил Франції Себастьєн Лекорну відповів журналістам, що це була ліцензія лише на реекспорт іншим покупцям.

За останній тиждень неурядові організації подали три різні справи до адміністративного суду Парижа.

Одна з них стосується саме ліцензії на експорт зброї — боєприпасів і пристроїв для встановлення підривачів, відомих як ML3. Інша — вимагає призупинення дії близько 20 інших ліцензій на експорт озброєнь: на приціли, обчислювачі бомбардувань (ML5) та інфрачервоне або тепловізійне обладнання (ML15). Третій позов вимагає призупинити дію всіх ліцензій на експорт до Ізраїлю як зброї, так і товарів подвійного призначення.

Сьогодні західні країни, зокрема Велика Британія і Німеччина, перебувають під зростаючим тиском з вимогою припинити продаж зброї ізраїльському уряду, який веде багатомісячну спецоперацію в секторі Гази. Канада, Іспанія та Бельгія оголосили, що більше не відправлятимуть зброю до Ізраїлю, а голландський суд заборонив відправку частин винищувача F-35.

У США демократи також  вимагають гарантій перед тим, як схвалювати продаж військових літаків. Понад 30 демократів з Конгресу США 5 квітня підписали лист до президента Джо Байдена та державного секретаря Ентоні Блінкена, у якому закликали припинити постачання зброї Ізраїлю.

Військова допомога Вашингтона Ізраїлю склала щонайменше $3,3 млрд на 2023 рік, а Німеччина, як повідомляється, схвалила експорт озброєнь на суму €326,5 млн. Париж  за останні 10 років експортував ізраїльському уряду військову техніку на 208 мільйонів євро.