У суботу, 11 травня, у Франції знову протестували "жовті жилети". За підрахунками поліції Франції, в цілому по країні в 26-й протестній акції руху "жовтих жилетів" взяли участь близько 18,6 тис. осіб, в тому числі в Парижі - 1,2 тис.
Це дещо менше, ніж тиждень тому під час попередньої акції, яка була відзначена найнижчою за майже півроку маніфестацій мобілізацією протестувальників, зазначає Інтерфакс-Україна.
Ряд французьких ЗМІ оцінили цю ситуацію як спад руху, незважаючи на спроби його ініціаторів надати спонтанно виниклому протесту новий імпульс, особливо напередодні європейських виборів.
Найбільш активні дії "жовтих жилетів" в цю суботу очікувалися в Нанті і Ліоні.
У підсумку в Нанті, де були розгорнуті значні сили представників правопорядку, сталися сутички маніфестантів з поліцією. Не обійшлося без сльозогінного газу на адресу бунтарів. Журналіст, що висвітлював подію, був поранений поліцією з травматичної рушниці LBD.
Сутички "жовтих жилетів" з правоохоронцями зазначені в Ліоні. Поліцейським довелося застосувати сльозогінний газ у відповідь на предмети, які летіли в них. За даними префектури поліції, заворушення були влаштовані "буйними радикалами в масках". З цієї причини влада прийняла рішення достроково припинити маніфестацію, не давши їм закінчити узгоджений маршрут.
В інших містах 26-а акція пройшла без яких-небудь значних порушень громадського порядку. ЗМІ відзначили особливо мирну і доброзичливу обстановку в Монпельє і Бордо. У Парижі, де маніфестація пройшла під гаслом підтримки вчителів, також не було помітних інцидентів.
Масштабні акції французького руху "жовтих жилетів" почалися у Франції в листопаді минулого року на знак протесту проти підвищення цін на паливо. Надалі вимоги протестувальників поширилися на боротьбу із зубожінням населення, за підвищення мінімальних зарплат і пенсій, покращення соціального захисту. В даний час вони набули явне політичне забарвлення аж до закликів до відставки президента Емманюель Макрона, в політиці якого багато французів бачать причину своїх життєвих труднощів.
У багатьох випадках дії "жовтих жилетів" виливались у заворушення, погроми і зіткнення з поліцією. В ряди маніфестантів впроваджувалися хулігани і мародери. У результаті заходи влади проти учасників були посилені, і поліція стала забороняти проведення протестних акцій у ряді місць, у першу чергу - в центрах великих міст, в історичних кварталах і поблизу об'єктів стратегічного значення.
Детальніше про те, чому "Жовті жилети" вийшли на вулиці французьких міст, читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".