Уряд Франції працює над додатком для смартфона, який може попереджати користувачів, якщо вони вступлять у контакт з носієм коронавірусу, повідомляє Reuters.
"У боротьбі з Covid-19 технології можуть допомогти. Ніщо не буде вирішено без широкого обговорення", - заявив в інтерв'ю газеті Le Monde молодший міністр технологій Франції Седрік О.
За словами міністра, користувачі будуть встановлювати додаток на свій мобільний телефон на добровільній основі. Його ефективність буде залежати від людей, які добровільно будуть повідомляти про своє зараження.
"Додаток повідомить вам, якщо ви спілкувалися в попередні дні з кимось, у кого був позитивний результат", - сказав О.
Цільова група працювала над прототипом програми протягом декількох днів, але дата запуску була невизначеною.
Французьке законодавство забороняє індивідуальне відстеження смартфонів, на відміну від таких країн, як Китай, Тайвань і Південна Корея, які використовують показання розташування смартфонів для відстеження контактів людей, у яких результат тестування на коронавірус виявився позитивним.
Ця проблема викликала дебати навіть серед близьких президента Еммануїла Макрона в парламенті - кілька законодавців з його партії попередили, що будуть голосувати проти будь-якого кроку по використанню технології геотрекинга.
Проте розробники обіцяють, що французький додаток буде використовувати тільки Bluetooth, а не геолокацію, і не буде відстежувати рух користувача. Дані будуть анонімними та будуть видалені через певний період. Німеччина і Швейцарія працюють над подібними додатками, додав він.
"Ми не повинні починати думати про те, наскільки репресивним додаток буде", - сказав міністр. "Наше рішення є добровільним, яке може бути видалене в будь-який час. Ніхто не буде мати доступу до списку заражених людей, і буде неможливо дізнатися, хто кого заражав", - сказав французький чиновник.
Схоже рішення ухвалили в Японії - компанія Safecast створила платформу для того, щоб люди могли поділитись своїм досвідом успішного чи безуспішного тестування на COVID-19. Враховуючи, що японці побоюються стигматизації і можуть приховувати факт тестування, навіть якщо результат виявився негативним, вся інформація на ресурсі анонімна. Автори проєкту сподіваються, що це допоможе здатність адаптувати культурні фактори в Японії і, в кінцевому рахунку, контролювати поширення вірусу.