"Жовті жилети", які відновили свої протести, вийшли в ці дні на нову маніфестацію. Їх хода частково співпала з Кліматичним маршем і щорічним Днем спадщини Франції. У цей день багато музеїв, виставкові та меморіальні комплекси, публічні місця відкриваються для публіки. Також у цей день у Франції протестували проти пенсійної реформи.
Президент Макрон побоювався, що радикальна частина протестувальників "жовтих жилетів" знову спробує приступити до погромів і закликав всіх вести себе гідно і спокійно. Через ці побоювання не відкрили для публіки в суботу префектуру Парижа, Рахункову палату, міністерство сільського господарства і деякі інші громадські місця, хоча зазвичай туди в День спадщини можна було прийти вільно.
Протести були активними, поліція застосувала водомети і навіть сльозогінний газ, за уточненими даними, в результаті все ж заарештувала 163 людини, а 395 отримали словесне попередження або протокол. Оскільки поліція побоювалася, що маніфестанти можуть вступити в протистояння з учасниками Кліматичного маршу, за порядком стежили понад 7000 поліцейських, повідомляє телеканал BFM.
Marche pour le climat: des black blocs perturbent la fin de la manifestation sur les pelouses de Bercy pic.twitter.com/d2bTiwQ0kU
- BFMTV (@BFMTV) September 21, 2019
Перші масштабні акції протесту розпочалися у Франції в середині листопада 2018 року. Акції організовувалися рухом "жовтих жилетів", основну частину якого складали незадоволені автомобілісти. Назва пов'язана з тим, що протестувальники одягали світловідбиваючі жилети жовтого кольору, які зберігаються в машинах в усіх водіїв.
Основною метою акцій було висловлення протесту проти планів підвищення податку на бензин, проте з часом перелік претензій протестувальників значно розширився, зачепивши інші аспекти внутрішньої політики, зокрема екологію і міграцію.
"Жовті жилети" проводять акції протесту по суботах. Мета учасників – висловити невдоволення політикою уряду, який не прагне, на їхню думку, вирішувати матеріальні проблеми пересічних громадян.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".