UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдумі РФ розглядають варіант з виїзними візами для росіян

Обговорюється спосіб інформування російських громадян про терористичну загрозу при поїздці до туристичних країн.

Після 3 в російському парламенті стурбовані підвищенням безпеки росіян. У Державній Думі Російської Федерації обговорюють варіант введення виїзних віз при виїзді за кордон. Про це повідомив заступник голови Комітету Держдуми з конституційного законодавства і державного будівництва Вадим Соловйов в прямому ефірі радіостанції "Говорить Москва" у п'ятницю, 13 листопада.

"Зараз багато пропозицій запровадити виїзні візи. Офіційні чиновники МЗС і співробітники служби безпеки пояснять громадянину, чим він ризикує. І коли він вже отримав цю офіційну інформацію, розписується, що так, я все знаю, я в курсі справи, мене попередили, і, тим не менш, я наполягаю, йому потрібно дати можливість виїхати", - сказав Соловйов.

Пізніше Соловйов спростував інформацію про те, що Держдума планує запровадити виїзні візи для росіян.

"Акценти розставлені не зовсім точно. Я, коли виступав сказав про те, що в Думу зараз надходить дуже багато пропозицій від громадян, спрямованих на підвищення безпеки та захист інтересів наших туристів", - цитує слова депутата Держдуми ТАСС.

Як роз'яснив депутат, мова йде про певну процедуру, за якою російські спецслужби повинні офіційно оцінити терористичну загрозу в тій чи іншій країні. Вона включає в себе персональне інформування росіян при їх виїзді за кордон.

Пропонується, що в момент продажу путівки туроператори повинні будуть під розпис видавати туристу пам'ятку про ступінь терористичної загрози у цьому регіоні. Або, згідно з пропозиціями, таку пам'ятку буде видавати посольство країни, в яку збирається турист.

"І після такого офіційного попередження під розпис громадянин сам буде вирішувати чи летіти йому чи ні в ту чи іншу країну", - пояснив Соловйов. "Ось що малося на увазі", - підсумував він.

Депутат підкреслив, що зараз Держдума вивчає пропозиції громадян з цих питань, і, можливо, за підсумками розгляду ідей парламентарії виступлять з якоюсь ініціативою.

Введення заходів підвищеної обережності викликано трагічним інцидентом в історії російської авіації.

31 жовтня літак A321 російської авіакомпанії "Когалимавіа", що летів з Шарм-еш-Шейха в Санкт-Петербург, розбився на півночі Синайського півострова. Всі люди, хто знаходився на борту, - 217 пасажирів і сім членів екіпажу - загинули. Причини аварії офіційно не оприлюднюються, однак як експерти, так і представники влади різних країн вважають, що літак міг розбитися через вибух бомби на борту.

Читайте також: Майже половина росіян повірили в теракт як причину аварії A321

6 листопада Росія оголосила про тимчасове припинення авіаперевезень в напрямку Єгипту. Заборона була зроблена на підставі рекомендації ФСБ і безпосередньо не пов'язана з версією про теракт. Деякі європейські країни також призупинили польоти своїх авіалайнерів на Синайський півострів.

12 листопада телекомпанія Fox News повідомила, що на борту лайнера був таймер. Джерело телекомпанії заявило, що таймер, за висновком експертизи, був встановлений "на дві години" - скоріше за все, мова йде про час з моменту вильоту літака з аеропорту Шарм-еш-Шейха. За словами іншого джерела телекомпанії, слідчі встановили, що на борту, як передбачалося раніше, була закладена бомба - в місці, що примикає до паливопроводів або паливних баків літака. Обидва джерела Fox News вказали на причетність до вибуху співробітника аеропорту Шарм-еш-Шейха.