Представник держдепартаменту США Елізабет Трюдо заявила, що питання про участь президента Сирії Башара Асада в планованому сирійському перехідному уряді ще не вирішене.
Раніше агентство Reuters з посиланням на власні джерела у дипломатичних кола повідомило, що президент Росії Володимир Путін погодився на відставку Асада.
"Як і коли він піде – це питання знаходиться в процесі обговорення", – сказала дипломат журналістам у відповідь на питання про те, чи є відхід Асада від влади умовою для формування перехідного уряду.
Проте вона спростувала з'явилися в ЗМІ коментарі з приводу зміни позиції США щодо майбутнього сирійського президента.
У відповідь на питання: "Чи згодні ви з тим, що позиція США дещо змінилася?", Трюдо заявила: "Мушу сказати, що наша позиція залишається колишньою. Ми завжди говорили, що Асад не може бути частиною уряду, який, в кінцевому підсумку, буде керувати вільної Сирією".
Трюдо підкреслила: "Ми спостерігаємо прогрес (в сирійському врегулювання – ред.). Ми бачимо його в міру просування. Всередині Міжнародної групи підтримки Сирії у нас ще є розбіжності. Там ще йдуть численні дискусії".
"Зазначу, що питання про те, як повинен виглядати перехідний процес ще обговорюється і не вирішене. Наша позиція по дроту того, що Асад повинен піти, що він втратив легітимність, що він не може керувати вільної Сирією, не змінилася", – підкреслила Трюдо.
Раніше держсекретар США Джон Керрі заявив, що учасники групи підтримки Сирії не мають наміру відкладати рішення питання про долю президента Башара Асада, а також закликають створити перехідний уряд у найближчі місяць-два.
18 грудня Рада безпеки ООН проголосувала за підтримку проекту резолюції, яка закріплює домовленості, досягнуті в рамках віденського процесу врегулювання кризи в Сирії.
В документі йдеться про важливість повної імплементації Женевського комюніке 2012 року по Сирії. У той же час у резолюції наголошується, що ООН повинна зайнятися організацією діалогу між офіційним Дамаском і опозиційними силами. Переговори повинні стартувати вже в січні 2016 року.
Крім того, члени Радбезу ООН підтримують заявлену раніше мета за півроку домогтися формування в Сирії перехідних влади, які б представляли всі верстви суспільства.
Згідно з планом, протягом 18 місяців у Сирії повинні відбутися вільні вибори під контролем ООН. У резолюції йдеться про необхідність паралельної роботи як над політичним дозволом кризи, так і над припиненням вогню в Сирії.