Державний департамент США привітав проміжну доповідь Міжнародної спільної групи з розслідування аварії "Боїнга" MH17. У відомстві висловилися за залучення до судової відповідальності винних у загибелі людей.
"США вітають проміжну доповідь Спільної групи з розслідування катастрофи рейсу MH17 Малайзійських авіаліній", – йдеться в заяві офіційного представника Держдепартаменту Джона Кірбі.
За словами дипломата, висновки слідчої групи "підтверджують заяву держсекретаря Керрі в наступні дні після трагедії про те, що MH17 був збитий зенітно-ракетною установкою "Бук", випущеної з території на сході України, контрольованої підтримуваними Росією сепаратистами".
"Група також виявила, що установка "Бук" була транспортована з Росії в підконтрольний сепаратистам регіон України до інциденту, і повернулася в Росію після того, як установка була використана при знищенні MH-17", – сказав Кірбі.
Він підкреслив, що "ніщо не може применшити скорботи тих, хто втратив близьких у той трагічний день". У той же час, зазначив дипломат, "ця заява – ще один крок до притягнення до суду відповідальних за цей обурливий напад".
"США продовжать працювати зі Спільною групою з розслідування. Ми закликаємо всі країни, які здатні сприяти до активної співпраці з тим, щоб притягнути винних до відповідальності", - сказав Джон Кірбі.
Нагадаємо, сьогодні міжнародні слідчі підтвердили причетність проросійських бойовиків до знищення MH17. Так, спираючись на опитування свідків, перехоплення розмов бойовиків, дані радарів, відео з соціальних мереж, знімки з супутників, слідчі стверджують: причиною загибелі 298 осіб була ракета серії 9М38, випущена з ЗРК "Бук". "ЗРК був встановлений на пагорбі поля розміром 500 на 600 м поблизу селища Первомайський Донецької області. Як зазначено у звіті, це найвище місце в радіусі 5 км. Зазначена територія в липні 2014 р. контролювалася проросійськими сепаратистами", - йдеться у звіті.
Слідство наголошує: той факт, що зенітно-ракетна установка прибула в Україну з Росії і після того, як випустили ракету по MH17, повернулася назад в РФ, може говорити про участью російських солдатів в управлінні комплексом.
Повідомлялося, що Bellingcat назвав імена ймовірно причетних до трагедії MH17. Автори дослідження стверджують, що "Буком", з якого збили літак, швидше за все, управляли військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії РФ. Bellingcat зазначає, що до складу стандартного екіпажу "Бука" входять дві людини - оператор установки і водій, а також двоє офіцерів - сержант і лейтенант. При цьому рішення про запуск ракети приймає лейтенант. У свою чергу, міноборони РФ відповіло на звіт Bellingcat і заперечило причетність російських військових до трагедії MH17.
17 липня 2014 року в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.