UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдепартаменті США викрили Кремль у брехні про «провокації України» вздовж кордону

Росія розгорнула масштабну кампанію з дезінформації для виправдання ескалації напруженості.

У Державному департаменті США викрили Кремль у брехні щодо «провокацій України», на які Росія «вимушена» відповідати розгортанням військ біля кордонів і в тимчасово окупованому українському Криму.

«Ми взагалі не бачимо жодних ознак того, що Україна бере участь в провокаціях або сприяє ескалації напруженості. Що ми бачимо, так це кампанію Росії з дезінформації, покликану неправдиво звинуватити Україну за дії Кремля », - повідомив на брифінгу 20 квітня офіційний представник відомства Нед Прайс.

Дії Росії у прикордонних районах, ескалація в Донбасі були однією з ключових тем у штаб-квартирі НАТО минулого тижня, зазначив він.

«Держсекретар (Ентоні Блінкен) провів у Брюсселі зустріч з міністром закордонних справ України (Дмитром) Кулебою. США чітко заявили про підтримку України. Ми продовжимо підтримувати уряд і народ України перед обличчям того, що виглядає як залякування», - додав представник Державного департаменту США.

Читайте також: Шойгу звинуватив США та НАТО в стягуванні російських військ до кордонів України

Росія стягує війська до кордону України, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму, з кінця минулого місяця. У Пентагоні повідомили, що концентрація російських військ на кордоні на сьогодні найвища з 2014 року. Військовий тиск посилюється войовничою риторикою Кремля, який відкрито погрожує Україні війною та залякує знищенням державності.

Україна і партнери стурбовані перекиданням російських військ. Рада нацбезпеки і оборони України цілодобово моніторить ситуацію і готує різні сценарії реагування на дії РФ біля кордону. Регіональні управління СБУ переведели в режим підвищеної готовності, в областях проводяться антитерористичні навчання і збори тероборони.

Українські та зарубіжні експерти вважають, що, нагнітаючи напруженість на кордоні та ескалацію в Донбасі, РФ переслідує кілька цілей : «тестує» західну демократію на готовність жорстко протидіяти авторитарним режимам, чинить психологічний тиск на Україну, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, посилає сигнал підтримки бойовикам в ОРДЛО.

Докладніше про те, що відбулося в останні дні у тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.