UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Давосі відкрився Світовий економічний форум

Понад 2500 учасників обговорять ситуацію у Сирії, проблеми захисту клімату планети і перспективи економічного розвитку. Офіційна тема форуму - "Перебудова світу: наслідки для суспільства, влади і бізнесу".

У Давосі у середу, 22 січня, відкрилося чергове, 44-те засідання Світового економічного форуму (ВЕФ). На відкритті форуму відбувся концерт оркестру під керуванням диригента Валерія Гергієва.

У зустрічі у Швейцарії, яка триватиме до суботи, 25 січня, візьмуть участь понад 40 глав держав і урядів, зокрема, прем'єр-міністри Великобританії 3.

Офіційна тема форуму - "Перебудова світу: наслідки для суспільства, влади і бізнесу". Основою для дискусій в рамках форуму стануть ризики глобалізації, яким, за словами засновника ВЕФ Клауса Шваба, у попередні роки "було приділено недостатньо уваги". Окремо планується обговорити і перспективи розвитку так званих швидкозростаючих економік, у першу чергу, країн БРІКС і Мексики, де в останні роки експерти діагностують структурні обмеження зростання.

Форум планує вирішити проблеми забезпечення рівномірного зростання добробуту світового співтовариства; повернення взаємної довіри влади, бізнесу і суспільства після економічної кризи; встановлення ключових довгострокових планів для розвитку бізнесу; визначення заходів, необхідних для посилення ефективності і відповідальності держапарату; підвищення активності громадянського суспільства.

Головне питання ВЕФ - як впливає перетворення світу на владу, населення і бізнес. Окрім того, пройдуть дебати на тему про можливості вигідного використання стрімкого технологічного прогресу для довгострокового моделювання економічної сфери усього світу. Також заплановано обговорення важливої теми - залежність національної економіки багатьох країн від вартості енергоресурсів.

Макроекономічний порядок денний напередодні доповнила і глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, вперше відкрито попередивши про посилення ризиків дефляції у розвинених економіках.

Понад 2500 учасників зустрічі обговорять також ситуацію в Сирії, проблеми захисту клімату планети, перспективи економічного розвитку та інші теми.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель цього разу не зможе бути присутніьою на форумі, федеральний уряд будуть представляти міністр фінансів Вольфганг Шойбле і міністр з питань економічного співробітництва та розвитку Герд Мюллер.

Зустріч у Давосі буде проходити одночасно з міжнародною конференцією щодо Сирії, що відкривається в середу у Монтре. Як очікується, президент Ірану, який прибуде до Давоса вперше за останні десять років, у своєму виступі торкнеться тем, пов'язаних з реалізацією ядерної програми Тегерана.

Нагадаємо, планувалося, що на форумі у Давосі Україну будуть представляти прем'єр-міністр Микола Азаров, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов і міністр закордонних справ Леонід Кожара. Проте участь Арбузова у панельній дискусії скасували з ініціативи української сторони, хоч до останнього вона планувалася і навіть була внесена в програму Форуму. Арбузов залишиться в Києві за дорученням президента.

Азаров вирушить до Давоса відразу після засідання Кабінету міністрів 22 січня. Він зазначив, що, незважаючи на події в Києві, перенесення засідання уряду не планується.

Президент України Віктор Янукович цього року не має наміру летіти до Давоса на форум. Окрім того, як відомо, в цьому році вперше за дев'ять років не буде Українського ланчу, який традиційно організовує в Давосі бізнесмен Віктор Пінчук. !zn