UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЦАР виявили особисті речі одного з загиблих журналістів - МЗС РФ

Поки не розголошується, чиї саме це речі - Джемаля, Расторгуєва, або Радченка.

У Центральноафриканській Республіці, де нещодавно невідомі вбили трьох російських журналістів-розслідувачів, виявлені речі одного із загиблих - ноутбук, знімний жорсткий диск і мобільний телефон; поки невідомо, чиї саме речі виявили, заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, передають росСМИ.

"Важливим доказом для слідства можуть стати ноутбук, знімні носії інформації, а також мобільний телефон одного з журналістів з російської та центральноафриканській сім-картами. На даний час готується запит до місцевого оператора мобільного зв'язку з проханням надати інформацію щодо дзвінків і повідомлень, зроблених з цього телефону", – повідомила вона.

Захарова зазначила, що голова Національної жандармерії ЦАР підтвердив російському посольству у Бангі готовність республіканських правоохоронних органів співпрацювати з російськими слідчими та створити для них необхідні умови для роботи в ЦАР.

"Ми фіксуємо готовність центральноафриканських влади до найтіснішої співпраці з російською стороною з метою з'ясування всіх обставин трагедії... МЗС Росії продовжує тримати це питання на особливому контролі", – запевнила вона.

Нагадаємо, у Центральноафриканській республіці вбили трьох російських журналістів, які знімали документальний фільм про найманців з приватної військової компанії "Вагнера". Журналіст Орхан Джемаль, режисер Олександр Расторгуєв і оператор Кирило Радченко працювали у ЦАР для реалізації спільного проекту з "Центром управління розслідувань" (ЦУР), який фінансується опозиціонером Михайлом Ходорковським.

Пізніше МЗС РФ підтвердив цю інформацію.

Ще однією версією поїздки журналістів в ЦАР називали зйомки золотих копалень, які здані в оренду РФ у обмін на військову допомогу. У зв'язку з цим висловлювалися припущення, що журналісти були убиті самими співробітниками ПВК, щоб уникнути розголосу навколо ситуації з копальнями.

Інші звинувачують у вбивстві бойовиків угрупування "Селека", які турбують своїми нападами околиці столиці ЦАР Бангі.

Протягом весни-літа низка ЗМІ, включаючи радіостанцію France Europe 1, Le Monde і російську "Новую газету" повідомляли, що найманці ПВК "Вагнера" охороняють президента ЦАР Фостен-Арканжа Туадеру, а також тренують бійців урядових військ.

З осені 2017 року Росія надає підтримку режиму Туадери в ЦАР, постачає йому зброю і військову техніку. Крім того, до ЦАР були офіційно відправлено п'ять військових фахівців і 170 так званих "громадських інструкторів". Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, мова йдеться саме про бойовиків ПВК "Вагнера", які брали участь у бойових діях в Сирії та Донбасі.

РФ піднімала в ООН питання скасування поставок озброєнь в ЦАР, на території якої з 2013 року триває збройний конфлікт.

У 2013 році владу в ЦАР, більшість населення якої складають християни, захопило мусульманське угруповання "Селека". Партизанську боротьбу проти неї почали вести християни з загонів "Антибалака". Жертвами збройного конфлікту стали сотні мирних жителів.

У 2014 році "Селека" під тиском міжнародного співтовариства передала владу перехідному уряду. Однак, незважаючи на присутність миротворців ООН, бойові дії в ЦАР не припинилися. Уряд не контролює всю територію країни, періодично відбуваються напади на лікарні й інші цивільні об'єкти.