UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Бундестазі побоюються ймовірного збільшення числа депутатів після виборів: нині у його складі понад 700 осіб

Розширення складу  нижньої палати парламенту може поставити під загрозу його працездатність.

Голова Бундестагу Вольфґанґ Шойбле  побоюється, що подальше розширення складу цього законодавчого органу ФРН після виборів може поставити під загрозу працездатність законодавчого органу, інформує DW.

"Зважаючи на чисельність наступного складу Бундестагу, я стурбований", – зазначив Шойбле.

За його словами, в силу очікуваного зростання кількості законодавців "здатність Бундестагу в цілому функціонувати перебуває під загрозою".

Голова Бундестагу підкреслив, що одне з "найбільших його політичних розчарувань" полягає у тому, що протягом поточного законодавчого періоду не вдалося провести ефективну виборчу реформу.

У нинішньому, 19-му, скликанні Бундестагу в його склад входять 709 членів. Тоді як в минулому складі – працював 631 депутат. Варто підкреслити, що  стандартний склад Бундестагу - 598 депутатів.

Експерти прогнозують,  що за підсумками майбутніх виборів показники, скоріш за все, збільшаться.

Нині у Німеччині діє змішана виборча система: громадяни голосують спершу за конкретного кандидата у своєму виборчому окрузі, а потім – за партію, яка пізніше номінує депутатів до Бундестагу за внутрішньопартійними списками.

Якщо число мандатів, отриманих партією завдяки перемогам конкретних кандидатів в окремих округах, перевищує число мандатів, які партія має отримати в Бундестазі за результатами голосування за партійні списки, загальне число депутатів Бундестагу збільшується за рахунок створення так званих додаткових місць.

Для збереження співвідношення політичних сил в Бундестазі, розподіляються так звані мандати на відступлення місць на користь інших партій. Вони розподіляються до тих пір, поки не буде досягнута необхідна пропорція.

На початку вересня рейтинг консервативного блоку ХДС/ХСС впав до рекордно низького рівня. Якби вибори відбулися 5 вересня, блок ХДС/ХСС зміг би набрати 20% голосів. Це на 7 пунктів менше, ніж минулого місяця і абсолютний мінімум за всю історію опитування. Лідерство в рейтингу має Соціал-демократична партія, яка покращила свої позиції до 25%.

Читайте також: Пані посол Фельдгузен про перезавантаження Бундестагу: у «Зелених» в програмі є дуже чіткі формулювання щодо України

Вибори в Німеччині, які відбудуться 26 вересня, вже зараз багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-літнього перебування Ангели Меркель на посаді канцлера ФРН. Утім, ряд німецьких політиків припускають, що Меркель може затриматися на посту глави уряду навіть до католицького Різдва чи й до січня наступного року, оскільки склад нового уряду (а це буде коаліція) формуватиметься нелегко.

Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте в статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: за "світлофором" прямо чи ліворуч» для читачів ZN.UA.