UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Бразилії уточнили ефективність вакцини Sinovac: трохи вище 50%

Україна вже підписала договір про постачання близько 1,9 млн доз цієї вакцини після проходження всіх випробувань.

Уточнені дані щодо ефективності вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac, яку хоче закупити Україна, свідчать, що її ефективність становить всього близько 50,4%.

Про це повідомила бразильська газета Folha de S. Paulo з посиланням на нові дані Інституту Бутантан, передає РБК-Україна.

Як зазначається, нові дані про ефективність вакцини Sinovac від бразильського інституту включають добровольців, які хворіли в дуже легкій формі коронавірусу, тобто не мали симптомів і не потребували медичної допомоги.

При цьому випробування тільки на легких, помірних і важких формах COVID-19 показали ефективність 78 відсотків. Дані по ефективності вакцини від коронавірусу вже передали національному регулятору, який повинен вирішити, чи реєструвати її в Бразилії.

Вакцину тестували на 13 060 добровольцях. Всі добровольці - медики старше 18 років.

Раніше повідомлялося, що загальна ефективність вакцини від коронавірусу від компанії Sinovac коливається між 50-60%.

Читайте також: Зеленський просить у ЄС додаткову допомогу в отриманні вакцини від COVID-19

30 грудня стало відомо про підписаня договору між Україною та китайською компанією Sinovac Biotech. Ідеться про 1 913 316 дозах вакцини, поставки якої мають початися упродовж 30 днів з дня реєстрації вакцини - препарат перебуває на третій стадії клінічних випробувань.

Крім того, в рамках європейської ініціативи COVAX Україна також сподівається отримати дози вакцини. Їх поставки почнуться у березні.

Однак у державному підприємстві "Медичні закупівлі України"  повідомили про затягування зі сторони Міністерства охорони здоров’я розгляду пропозицій від різних виробників щодо купівлі антикоронавірусної вакцини. В ДП зазначили, що одна з компаній може відмовитися від подальших перемовин, якщо рішення не буде ухвалене найближчим часом.

У МЗУ також заявили про те, що Україна в минулому році не змогла законтрактувати вакцини від коронавірусу провідних виробників через те, що Міністерство охорони здоров'я акумулювало всі переговори про закупівлю вакцин.