UA / RU
Підтримати ZN.ua

У боротьбі з напливом мігрантів Данія продовжила паспортний контроль на кордоні з Німеччиною

Данія була першою з шенгенських країн, яка запровадила на тимчасовій основі на контроль документів на своєму кордоні.

Влада Данії оголосила в п'ятницю про продовження до 3 травня дії заходів з відновлення паспортного контролю на кордоні з Німеччиною, повідомляють європейські ЗМІ.

Спочатку рішення про подібному контролі на кордоні було прийнято 4 січня 2016 року і повинно було діяти до 3 квітня. Його мета - скоротити потік прагнуть потрапити на данську територію мігрантів.

Данія була першою з шенгенських країн, яка запровадила на тимчасовій основі на контроль документів на своєму кордоні у зв'язку з триваючим напливом біженців з Близького Сходу та Африки.

Перед Новим роком про це Брюссель сповістили Норвегія і Швеція. Раніше повернули прикордонну поліцію на свої кордони Австрія, Німеччина і Франція.

Шенгенська конвенція про відкриті кордони допускає тимчасове відновлення паспортного контролю на внутрішніх кордонах, якщо відповідна країна визнає це необхідним для підтримання безпеки та громадського порядку. Це не означає закриття кордонів для громадян ЄС і іноземців, що мають діючу шенгенську візу, і призначене для виявлення нелегальних мігрантів.

Раніше Міжнародне об'єднання організацій проти бідності Oxfam виступило із звинуваченням на адресу багатих держав у тому, що вони прийняли в себе лише незначну частину біженців з Сирії. У доповіді організації фігурують Нідерланди, Данія і Великобританія. Так, Нідерланди виконують свої зобов'язання на 7%, Данія - на 15%, Великобританія - на 22%.

У п'ятницю, 1 квітня, Amnesty International заявила: ЄС, можливо, зробив "фатальну помилку", уклавши з Анкарою міграційну угоду. Експерти Amnesty International зафіксували масові факти примусового повернення Анкарою сирійських біженців в розорені війною райони Сирії, про це йдеться у звіті правозахисної організації.

18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію.