UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білорусі правоохоронці закрили справу "Білого легіону"

У діях фігурантів не знайшли складу злочину.

У Білорусі у понеділок, 27 листопада, припинилося слідство у справі "Білого легіону". Матеріали справи передані до прокуратури, повідомив у четвер, 30 листопада, голова Слідчого комітету Іван Носкевич.

"Попереднє розслідування у кримінальній справі завершено. 27 листопада слідчим прийнято рішення про припинення кримінального переслідування всіх фігурантів у справі та про припинення самого розслідування кримінальної справи. Ми вважаємо, що в цій справі поставлено крапку. Кримінальну справу скеровано прокурору для вивчення й оцінки законності прийнятого рішення. Усі фігуранти у справі наразі почали ознайомлення з постановою про припинення та з матеріалами справи за їхнім клопотанням", - цитує Носкевича Tut.by.

Під час вивчення зібраних доказів слідство дійшло висновку про те, що дії фігурантів справи формально містять ознаки створення незаконного збройного формування. Так, професійна підготовка характерна для особового складу військового формування. Тим не менш, під час слідства було встановлено, що ці дії обвинувачених не були спрямовані на повалення конституційного ладу Білорусі або вчинення будь-яких інших протиправних дій.

Крім того, не були суспільно небезпечними. У зв'язку з цим вони визнані малозначними, а кримінальне переслідування фігурантів справи "Білого легіону" припинено "за відсутністю в діянні складу злочину".

Нагадаємо, 24 березня Комітет державної безпеки Білорусі затримав 26 активістів білоруських організацій "Білий легіон" та "Молодий фронт", щодо них відкрили справу про підготовку масових заворушень. Під час обшуків у активістів нібито виявили зброю та атрибутику українського "Азова".

Напередодні, 21 березня, президент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив про затримання кількох десятків "бойовиків", які готували провокації зі зброєю. За його словами, частина таборів знаходилася в Україні. У той самий час, у мережі опублікували оперативне відео моменту прориву через державний кордон Білорусі на пункті пропуску "Олександрівка", який знаходиться на українсько-білоруському кордоні.

Як повідомили ЗМІ Білорусі, про підготовку збройних виступів у Мінську повідомила громадянка Німеччини з білоруським корінням, відома як "фрау А". Про змову "Білого легіону" вона нібито дізналася від свого друга Мішеля, а той – від білоруських політемігрантів. "Фрау А" написала листа Олександру Лукашенку, в якому нібито повідомила про підготовку в Мінську збройних провокацій.

Проте в червні КДБ припинив кримінальне переслідування фігурантів даної справи. А розслідування про збройне формування передали Слідчому комітету. Затриманих поступово випустили з СІЗО під підписку про невиїзд і нерозголошення. З деяких зняли обвинувачення, але розслідування продовжилося.

Раніше Ігор Ілляш у своїй статті для DT.UA писав про те, що зіткнувшись з відносно масштабними протестами проти "декрету про тунеядство", президент Білорусі Олександр Лукашенко почав активно грати на страхах білорусів перед повторенням у країні трагічного сценарію "Майдану" і ризиком розв'язування війни.

Детальніше про політичне підґрунтя справи "Білого легіону" у Білорусі читайте у статті Ігоря Ілляша "Лукашенко бореться з привидом білоруського Майдану" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".