UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білорусі починається вакцинація російським "Спутніком V"

При цьому вчені з усього світу неодноразово засуджували сертифікацію вакцини, розробленої центром Гамалеї, оскільки вона є недоречною і передчасною.

У Білорусі оголосили про початок вакцинації населення російською вакциною проти COVID-19 "Спутнік V", незважаючи на те, що вона не пройшла достатньо випробувань, які б переконливо показали, що вакцина є повністю безпечною та ефективною для великих груп людей.  Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоров'я Білорусі.

Зазначається, що перша партія вакцини прибула в Білорусь у вівторок, 29 грудня. У зв'язку з цим, була створена система зберігання вакцини, що дозволяє дотримуватися холодового ланцюгу.

"Сьогодні у нас почнеться новий етап - масова вакцинація проти COVID-19. Першими будуть вакциновані - медичні працівники, педагоги і ті фахівці, яким у силу особливостей професії доводиться багато контактувати з людьми", - сказав глава МОЗ Білорусі Дмитро Пиневич.

Читайте також: Путін вакцинується російською вакциною від ковід «в осяжній перспективі» – Пєсков

Нагадаємо, 21 грудня Міністерство охорони здоров'я Білорусі зареєструвало російську вакцину від коронавірусу. Початок вакцинації жителів Білорусі за допомогою цієї вакцини планувався на січень 2021 року.

Президент Росії Владімір Путін під час підсумкової пресконференції 17 грудня заявив, що російська вакцина проти коронавірусу «безпечна і швидкодіюча».

Фахівці в ефективності і безпеці препарату сумніваються: третій етап клінічних випробувань вакцини триває - його вирішили поєднати з масовим тестуванням в країні.

Росія першою в світі заявила про реєстрацію вакцини від коронавірусу в серпні. Однак тоді вчені з усього світу засудили сертифікацію вакцини, розробленої центром Гамалеї, оскільки вона є недоречною і передчасною. Вакцина не пройшла випробування, які переконливо показують, що вона безпечна та ефективна для великих груп людей. Реєстрація вакцини викликала подив і протести навіть у самій Росії.

Ба більше, троє медиків, які першими із 42 колег в Алтайському краї отримали вакцину «Спутнік V», захворіли на ковід.