У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство. Новим законом дозволили використовувати на території країни комп’ютерні програми, фільми, музику, теле- та радіопродукцію без згоди правовласника. Відповідний закон 7 січня опублікували на Національному правовому інтернет-порталі Республіки Білорусь.
Документ надає доступ усім охочим до «досягнень світової культури та подій сучасного життя» і дозволяє без згоди правовласників та авторів використовувати будь-який контент та інформацію.
Закон також дозволяє ввезення до Білорусі товарів без дозволу їхніх іноземних правовласників. При цьому йдеться про товари та плоди культури з будь-яких країн, а не лише з «недружніх».
Все це пояснюють метою «забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційної інфраструктури, створення умов для цифрового розвитку та підвищення рівня інформаційної безпеки», «інтелектуально та духовно-морально розвивати суспільство» та «підвищувати рівень інформаційної безпеки».
Перед використанням таким чином «імпортовані», а фактично вкрадені товари спочатку треба буде включити до переліку «істотно важливих». Хто і як здійснюватиме цю процедуру, наразі незрозуміло.
Закон Аляксандр Лукашенко підписав ще 3 січня, а парламент Білорусі схвалив його 21 грудня.
Нагадаємо, у Білорусі розпочався суд над лауреатом Нобелівської премії миру Олесем Бєляцьким, засновника та одного із лідерів правозахисного центру «Вясна». Бяляцькому та двом іншим лідерам «Вясни» загрожує до 12 років позбавлення волі, якщо їх визнають винними у «фінансуванні антиурядових протестів».