UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білорусі для туристів відкрили Чорнобильську зону відчуження

Перші екскурсії будуть не частими.

У Білорусі для туристів відкрили зону відчуження, яка виникла після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції, передає "Общенациональное телевидение". Перший час екскурсії будуть не частими. Вартість для групи з п'яти осіб складе 340 білоруських рублів, що становить трохи більше 4 тисяч гривень.

Заступник директора Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника Максим Кудін зазначив, що вже сформували два маршрути і прорахували кількість радіації, яку під час екскурсії отримає турист. За його словами, пролетівши в літаку людина отримає більше опромінення, ніж за один робочий день перебування в "зоні".

У білоруській зоні відчуження немає "могильників" техніки і мертвих міст, як Прип'ять, однак є 95 покинутих сіл. Рівень радіації, як і в українській "зоні", не скрізь високий. При цьому, за словами Кудіна, період напіврозпаду цезію та стронцію вже пройшов, і в землі цих радіонуклідів зараз вдвічі менше, ніж було після аварії на ЧАЕС.

Під час екскурсії туристи зможуть почути про життя в зоні відчуження, наукову роботу заповідника, а також побачити дику природу. Перший час екскурсії проводитимуть приблизно два рази на місяць, а масово туристів почнуть пускати в "зону" після обкатки маршрутів. За таку екскурсію групі з п'яти осіб потрібно буде заплатити 340 білоруських рублів (4 тис грн).

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії. Причиною вибуху став збій експерименту, який проводився персоналом станції. Радянський уряд довго замовчував справжні масштаби катастрофи - десятки померлих від опромінення у перші дні аварії (в основному, чергова зміна АЕС та пожежники, які гасили загоряння), сотні померлих пізніше, десятки тисяч постраждалих від радиции. Усі населені пункти у радіусі 30 кілометрів від ЧАЕС довелося евакуювати, і люди туди вже не повернулися. На первинну ліквідацію наслідків аварії були витрачені мільйони радянських рублів і більше року.