Радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Том Боссерт заявив про те, що КНДР відповідальна за кібератаки з застосуванням вірусу WannaCry, повідомляє "Німецька хвиля".
Боссерт пише, що це твердження ґрунтується на доказах, але не уточнює, яких саме.
За його словами, уряди інших країн і приватні компанії згодні з цими висновками.
"Ми продовжимо використовувати нашу стратегію максимального тиску з тим, щоб стримувати можливості Пхеньяну влаштовувати кібератаки та інші напади", - зазначив Боссерт.
Він також додав, що атака WannaCry завдала не тільки економічний збиток, а також показала вразливість критичної інфраструктури. Боссерт вказав на те, що поширення інтернет-технологій у світі робить його більш уразливим для подібних атак, чим і користується КНДР.
Нагадаємо, в травні цього року десятки тисяч комп'ютерів, що працюють на операційній системі Windows, виявилися заражені вірусом вимагачем, який блокував доступ до вмісту жорсткого диска і вимагав викуп, погрожуючи знищити всю збережену інформацію.
Під час кібератак WannaCry злому зазнали понад 300 000 комп'ютерів в 150 країнах. Жертви вірусної атаки заплатили до 70 тисяч доларів викупу біткоінами, однак їхні комп'ютери так і не були розблоковані.
Тоді постраждали, наприклад, комп'ютерні системи німецького залізничного концерну Deutsche Bahn, іспанської телекомунікаційної системи Telefonica, російського "Мегафона", МВС РФ, Слідчого комітету і РЖД.
Французький автовиробник Renault був змушений на час припинити виробництво на деяких своїх заводах у Франції та Словенії. Комп'ютерний вірус досяг і України.
Програмісту з Великобританії Маркусу Хатчинсу, який зупинив поширення вірусу-здирника WannaCry може загрожувати до 40 років в'язниці.
За словами американського адвоката Тора Экеланда, у разі підтвердження звинувачень у поширенні зловмисного програмного забезпечення, Хатчинса можуть відправити за ґрати на термін до 40 років.