Визнання колишнім головою виборчого штабу президента США Дональда Трампа Полом Манафортом своєї провини та згода на співпрацю зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером абсолютно ніяк не пов'язані з президентом, заявила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс, повідомляє Associated Press.
"Це абсолютно не має нічого спільного з президентом або його переможною президентською кампанією 2016 року. Це абсолютно не пов'язано", - заявила Сандерс.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що колишній голова передвиборного штабу Дональда Трампа і екс-політтехнолог колишнього президента України Віктора Януковича Пол Манафорт зміг досягти попередньої домовленості зі спеціальним прокурором США зі справи щодо втручання Росії у вибори Робертом Мюллером про визнання своєї провини.
Ще 28 серпня з'явилася інформація, що адвокати Пола Манафорта обговорювали з прокурорами можливість укладення їх підзахисним угоди зі слідством. Переговори захисту і обвинувачів Манафорта були пов'язані з вашингтонським процесом, ймовірно, мова йшла про визнання політтехнологом провини. Вони велися у період олександрійського процесу, але сторонам не вдалося прийти до згоди через умови, висунуті спецпрокурором Робертом Мюллером, який займається справою Манафорта.
Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями в банківському та податковому шахрайстві. Голова Білого дому розкритикував процес у справі та вирок Манафорту, якого назвав "дуже хорошою людиною".
Справою Манафорта займалися прокурори, які розслідують можливе втручання Росії у президентські вибори в США. Частина обвинувачень стосується діяльності Манафорта в Україні. Робота на екс-президента-втікача Віктора Януковича збагатила його на $ 60 мільйонів.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.