UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білому домі не бачать підстав сідати за стіл переговорів з КНДР найближчим часом

Всупереч словами Тіллерсона про відсутність будь-яких умов для переговорів, в адміністрації Трампа переконані в тому, що зараз не час.

Жодних переговорів США та Північної Кореї не буде до тих пір, поки вона не змінить свою поведінку, повідомив Reuters офіційний представник Білого дому.

Таким чином він прокоментував слова Державного секретаря США Рекса Тіллерсона про те, що США готові розпочати переговори з Північною Кореєю щодо згортання ядерної програми і роззброєння КНДР без попередніх умов.

"Враховуючи новий ракетний пуск Північної Кореї, просто зараз явно не час", - зазначив представник Білого дому.

Ще один чиновник Білого дому, який побажав залишитися невідомим, також повідомив журналістам про те, що адміністрація Трампа має єдину позицію: для початку переговорів КНДР має принципово змінити свою поведінку.

"Адміністрація одностайно наполягає на тому, що будь-які переговори з Північною Кореєю повинні зачекати, поки режим суттєво не поліпшить свою поведінку", - заявив чиновник.

Також у Білому домі не коментують, чи отримав Тіллерсон схвалення на подібні заяви від президента США Дональда Трампа, відомого більш жорсткою риторикою стосовно КНДР.

Тим не менше, представник Державного департаменту США Хізер Ноєрт наголосила на тому, що заява Тіллерсона не суперечить політиці Білого дому стосовно Північної Кореї. Оскільки передбачає припинення режимом ракетних випробувань на невизначений час перед стартом переговорів США та КНДР. І мова про початок переговорів "просто зараз" не йде.

Як повідомлялося раніше, КНДР у середу вранці, 29 листопада, запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.

За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.

За даними Комітету начальників штабів збройних сил Південної Кореї, ракету запустили з полігону в північнокорейському місті Пхьонсон у провінції Пхьонан-Намдо.

Південнокорейські військові заявили, що ракета досягла висоти близько 4500 км і пролетіла 960 км.

Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоном буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.

У відповідь на запуск Пхеньяном чергової балістичної ракети збройні сили Південної Кореї провели ракетні навчання біля кордону з КНДР.

Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то диктаторський режим, який сьогодні є у Північній Кореї, буде повністю знищений.

Детальніше про корейську ядерну проблему та її вплив на міжнародну систему читайте у матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".