UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Берліні 80 тисяч людей вийшли на акцію у підтримку іранських демонстрантів

Людей обурило жорстоке придушення протестів владою Ірану.

У суботу, 22 жовтня, десятки тисяч людей зібралися в Берліні, щоб підтримати протести проти режиму в Ірані, які тривають вже п’ять тижнів. Про це повідомляє німецька преса, зокрема Spiegel та Bild.

Повідомляють, що на демонстрацію вийшли близько 80 тисяч людей – цифру вирахували за допомогою поліцейського вертольота. Учасники акції з'їхалися з різних куточків Європи і протестували навколо Колони Перемоги. Люди долучалися до акції організованими колонами. Її підтримали і численні іранці, які прибули з десятків міст, щоб підтримати своїх співгромадян, що вже понад місяць протестують проти Ісламської Республіки та її авторитарного курсу правління.

Демонстрацію зареєструвала організація «Колектив за свободу життя жінок», яка виступає проти утисків і дискримінації в Ірані. Її підтримали численні інші громадські організації за права людини. Основне гасло – протесту «Жінка, життя, свобода».

Читайте також: Шість країн ЄС планують запровадити санкції проти Ірану за придушення протестів 

Приводом для масових протестів в Ірані стала смерть 22-річної іранської курдки Джини Махси Аміні. У вересні так звана поліція моралі заарештувала її через те, що вона нібито не дотримувалася обов'язкових правил носіння хіджабу – з-під нього було видно волосся. Жінка померла під вартою в поліції 16 вересня. Після її смерті тисячі людей вийшли на демонстрації проти репресивного курсу та ісламської системи правління.

Пізніше жертвою іранських силовиків стала 16-річна іранська дівчина Нікі Шакарамі. Її мати заперечила офіційні заяви про те, що дочка впала з високої будівлі, і заявила, що дівчинка загинула від ударів по голові під час придушення протестів проти хіджабу.

Молоді жінки часто очолюють протести, зриваючи та демонстративно розмахуючи хустками, закликаючи до повалення уряду. Протести швидко поширилися по всьому Ірану і були зустрінуті жорстким придушенням з боку уряду, включаючи побиття, арешти та вбивства демонстрантів.

Читайте також: Іран можуть виключити із ЧС-2022 з футболу

Нині при владі в Ірані перебуває ультраконсервативна група політичного класу, пов’язана з Корпусом вартових Ісламської революції (КВІР), або Пасдаран. КВІР можна порівняти з військами сталінського НКВС, посиленими авіацією, танками та військово-морськими силами. Чи стануть ці протести початком драматичних змін у країні, чи призведуть вони до падіння режиму? Про це читайте у статті Ігоря Семиволоса «Протести в Ірані: що відбувається і чи паде режим».