UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Белграді штурмом взяли будівлю парламенту: що так обурило сербів

Поліція затримала 23 учасників протестів, у зіткненнях демонстрантів і правоохоронців постраждали 43 поліцейських і 17 протестувальників.

Президент Сербії Олександр Вучич у вівторок, 7 липня, заявив про посилення карантину в країні на тлі погіршення ситуації з коронавірусом. Нові обмеження включають запровадження в Белграді комендантської години на вихідні.

Одразу після заяви Вучича на центральній площі міста почали збиратися незадоволені цим рішенням, пише агентство Reuters. Стихійна акція зібрала на площі кілька тисяч осіб.

Протестувальники перекрили прилеглі вулиці, вимагали відставки Вучича і скандували: «Сербія піднялася!» і «Арештуйте Вучича».

Близько 22:00 група протестувальників прорвала поліцейський кордон, виламала двері і увірвалася до будівлі парламенту Сербії. Згодом поліції вдалося відтіснити людей назовні, правоохоронці застосували сльозогінний газ та силу і викликали підкріплення.

Під час протестів постраждали 43 поліцейських і 17 протестувальників, повідомив в коментарі «РТС» директор поліції Белграда Володимир Ребич. 23 людини затримані, серед них імовірний організатор штурму парламенту.

Посилення карантину передбачає жорсткий локдаун для жителів Белгарада - люди не повинні залишати будинки з 18:00 п'ятниці до 5:00 понеділка.

У Сербії зафіксовано 16 719 випадків коронавірусу, від ускладнень хвороби померли 330 людей. З початку травня в країні спостерігає зростання нових випадків COVID-19, його пік припав на кінець червня - початок липня. Опозиція критикує нові карантинні заходи, називаючи їх занадто жорсткими.

Вучичу та правлячій «Сербській прогресивній партії» закидають організацію мітингів на підтримку політсили напередодні парламентських та місцевих виборів 21 червня. Акції були масовими, а їх учасники не носили маски і не дотримувалися соціальної дистанції.

Голову держави також звинувачують у відмові переносити вибори (Сербія стала першою країною в Європі, яка наважилася провести їх в розпал пандемії), попри загрозу нового спалаху COVID-19. На думку опозиції, влада «намагається зацементувати свою автократію».