UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Баку заявили про взяття під контроль стратегічних висот у Карабаху і звинуватили Вірменію в обстрілі Гянджі

Офіційний Єреван ці заяви ще не коментував.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанська армія взяла під контроль стратегічні висоти і три села в Джебраїльському районі, що були окуповані Вірменією.

«Сьогодні азербайджанська армія звільнила села Шихан-Агалі, Саріджан, Мазра Джебраїльського району і кілька стратегічних висот у різних напрямках», - йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінці Алієва в Twitter 5 жовтня.

Тим часом у Міністерстві оборони Азербайджану повідомили, що Вірменія завдала вже другого ракетного удару по місту Гянджа, що знаходиться поза зоною бойових дій.

Офіційний Єреван ці заяви поки що не прокоментував.

Читайте також: Втручання Ердогана ще більше загострює протистояння Вірменії та Азербайджану — The Washington Post

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».