UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Асада заявили про повний контроль урядових військ над Східною Гутою

Представники "Джейш аль-Іслам" залишили свій останній оплот у регіоні – місто Думу.

Командування урядових військ сирійського диктатора Башара Асада заявило про повне взяття під контроль регіону Східна Гута, повідомляє Reuters із посиланням на державні ЗМІ Сирії.

За словами підконтрольних Асаду військових, контроль над регіоном вдалося відновити після того, як представники повстанського угрупування "Джейш аль-Іслам" ("Армія Ісламу") залишили Думу.

"Усі терористи залишили місто Думу, їхній останній оплот у Східній Гуті", - йдеться у заяві.

Раніше представники "Джейш аль-Іслам" досягли угоди з урядом Асада, і разом із членами сімей залишили місто. Вони вирушили на північ країни.

Заяви сирійських військових підтвердили їхні російські союзники. За словами начальника "Центру з примирення ворогуючих сторін" Юрія Євтушенка, члени угруповання здали російській стороні понад 400 одиниць середнього озброєння: великокаліберні кулемети, гранатомети, снайперські та штурмові гвинтівки.

Зазначимо, "Джейш аль-Іслам" воює з військами Асада у більш ніж семирічній громадянській війні в Сирії. За останні тижні під час наступу на Східну Гуту сирійська армія за підтримки артилерії і авіації, захопила близько половини території, яку раніше контролювали повстанці.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції у Сирії. Удари вирішили наносити по об'єктах, які підозрюють у причетності до виготовлення хімічної зброї.

За годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, проте в Пентагоні не виключають їх повторення. Росію про початок атаки на не попереджали.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість з яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведені непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Рада безпеки ООН зібралася на екстрене засідання після удару США та союзників по Сирії у відповідь на хіматаку в Думі. Росія внесла проект резолюції щодо ситуації в Сирії, який засуджує удари західних країн, однак він не був прийнятий.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте у матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".