UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 15% пацієнтів, які видужали від коронавірусу, може статися рецидив — Bloomberg

Науковці не скидають з рахунків мінливість самих тест-систем.

Не менше 1% пацієнтів у Китаї, які вже вилікувалися від коронавірусної інфекції, згодом знову виявили її симптоми. Загалом рецидив може статися у 5-15%. Про це повідомила директорка кафедри інфекційних захворювань Першої клініки Пекінського університету Вонга Гічена, пише Bloomberg.

"У більшості пацієнтів, у яких з часом повторно виявили коронавірус, немає жодних симптомів. Тому потрібно провести додаткові дослідження, щоб з'ясувати причини такого явища", - розповіла Гічена.

У Китаї зараз наростає страх перед можливістю повторного інфікуваня. Ніхто з науковців не може пояснити, чому це відбувається, але вони й не скидають з рахунків мінливість самих тест-систем.

Як відомо, всього в Китаї близько 82 тисяч людей були заражені, а 4 600 - померли.

Читайте також: Хто з пацієнтів з COVID-19 потребує ШВЛ: анестезіолог описав типи дихальних порушень при коронавірусі

Нагадаємо, медпрацівники Південної Кореї спростовують інформацію про здатність коронавірусу COVID-19 відновитися в організмі людини навіть після того, як лікарі підтвердять цілковите одужання.

Науковці пов'язують повторні позитивні результати тестів на коронавірус із залишком в організмі пацієнтів неактивних ферментів. Лікарі дійшли такого висновку, здійснивши 277 повторних тестів тим, кому вдалося побороти хворобу.

Попри це, багато науковці дотримуються протилежної думки в цьому питанні. Всесвітня організація охорони здоров'я заперечила наявність доказів того, що люди, які перехворіли на коронавірусну хворобу, не можуть заразитись нею повторно. Таку заяву організація випустила після того, як уряди деяких країн запропонували ввести "паспорт імунітету" для людей, що одужали.

Ці "паспорти" або "безвізові сертифікати" запропонували видавати громадянам для подорожей закордон або робочих поїздок, припускаючи, що вони захищені від повторного зараження через набуті антитіла.

Антитіла до коронавірусу - один з головних показників зараження у людини, саме на реагуванні організму на вірус SARS-CoV-2 створювали перші тести. Однак, вчені з Фуданьського університету в Китаї виявили, що не у всіх заражених виробляються антитіла до вірусу.

Виявилося також, що рівень антитіл до коронавірусу збільшуються з віком. У тих, хто видужав, у групі від 60 до 85 років в крові антитіл було в три рази більше, ніж у пацієнтів у віці від 15 до 39 років.