UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туск скликає зустріч 27 лідерів країн ЄС через Brexit

До офіційного виходу Великобританії з Європейського союзу європейське законодавство буде поширюватися і на цю країну, зазначив голова ЄС.

Голова Європейської ради Дональд Туск, коментуючи результати референдуму у Великобританії, заявив про готовність до подібного сценарію і анонсував проведення неофіційної наради 27 країн ЄС.

"Серйозний, навіть драматичний момент, особливо для Сполученого Королівства. Ми готові до цього негативного сценарію. Тут не буде ніякого юридичного вакууму. Що стосується всіх 27 лідерів: ми налаштовані зберегти нашу єдність 27. Я запропонував провести неофіційне нарада 27 в рамках саміту Європейської ради наступного тижня ", - сказав Туск.

За його словами, для цих держав Європейський союз є формою спільного майбутнього.

"До офіційного виходу Великобританії з Європейського союзу європейське законодавство буде продовжувати застосовуватися всюди, включаючи Великобританію", - пояснив глава Євроради, наголосивши, що це стосується і зобов'язань держав-членів ЄС.

Крім того, Туск має намір запропонувати дискусію про майбутнє Євросоюзу, вважаючи, що виникли труднощі зроблять його ще сильніше.

Читайте також: Кемерон піде у відставку після Brexit

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Уряд Девіда Кемерона вже оголосив, що в разі перемоги прихильників Brexit навіть з мінімальним розривом Британія вийде зі складу Євросоюзу.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.

Так, після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".