Президент Європейської Ради Дональд Туск попросить лідерів країн-членів ЄС бути готовими до тривалого відтермінування виходу Великої Британії з блоку. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter. Напередодні британські депутати проголосували за поправку, що забороняє Brexit без угоди з Брюсселем.
"Під час моїх консультацій напередодні саміту ЄС 21-22 березня я закликатиму лідерів 27 країн бути відкритими для тривалої відстрочки дати Brexit, якщо Велика Британія визнає необхідним переосмислити свою стратегію щодо виходу з ЄС і побудувати консенсус навколо неї", - сказав він.
During my consultations ahead of #EUCO, I will appeal to the EU27 to be open to a long extension if the UK finds it necessary to rethink its #Brexit strategy and build consensus around it.
- Donald Tusk (@eucopresident) 14 березня 2019 р.
У середу, 13 березня, британський парламент 321 голосом виступив проти того, щоб країна вийшла з Євросоюзу без угоди з Брюсселем. У четвер очікується нове голосування за відстрочку Brexit. Парламентарії можуть продовжити вихід Великої Британії з ЄС за статтею 50 Лісабонського договору. В уряді розповіли, що мова може йти про короткострокову відстрочку - задля уникнення участі Великої Британії в травневих виборах до Європарламенту, так і про довшу. Це залежатиме від того, чи підтримають британські депутати угоду Мей з третьої спроби до 20 березня.
Велика Британія повинна вийти з ЄС о 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року.
Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".