У загальній складності в заколоті брали участь 8651 військовий, стверджують у збройних силах. Вони захопили 35 літаків, у тому числі 24 винищувача, а також 37 вертольотів, 74 танки і більше 200 одиниць бронетехніки.
Повідомляється, що в спробі військового перевороту брали участь 1,5% особового складу збройних сил.
У ніч на 16 липня група військових оголосила, що бере управління країною в свої руки, щоб забезпечити дотримання конституційних прав громадян. До ранку турецькому уряду вдалося повністю відновити контроль над ситуацією в країні.
Згідно з останніми даними, загинули 246 чоловік, не рахуючи змовників, 2185 осіб отримали поранення.
Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, але завершилася провалом. Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб було затримано, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.
Раніше видання The Telegraph писало, що Туреччину можуть виключити з НАТО. Держсекретар США Джон Керрі вже встиг попередити, що Туреччина може бути виключена з Альянсу у випадку, якщо президент Ердоган не припинить в країні "чистки" після провалу спроби здійснення в країні військового перевороту.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.