UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина заявляє про чергове порушення її повітряного простору літаком російських ВКС

Російський посол викликаний в турецький МЗС для вручення ноти протесту.

Російський винищувач, бомбардувальник Су-34 в п'ятницю, 29 січня, порушив повітряний простір Туреччини, повідомила прес-служба турецького Міністерства закордонних справ у суботу, 30 січня.

Порушення сталося об 11:46 за місцевим часом у провінції Газіантеп.

Екіпаж літака кілька разів був попереджений англійською та російською мовами про порушення повітряного простору Туреччини.

"Подібні акції призведуть до серйозних наслідків, усю відповідальність за які буде нести на Російська Федерація", − йдеться в прес-релізі турецького зовнішньополітичного відомства.

Увечері в п'ятницю російський посол в Анкарі був повідомлений про порушення. Його викликали до МЗС для вручення йому ноти протесту.

Читайте також: Спецслужби РФ і Сирії полюють за головою вбивці пілота Су-24 - ЗМІ

24 листопада 2015 року турецькі винищувачі збили Су-24 зі складу російської авіагрупи, задіяної в повітряный операції в Сирії на підтримки режиму Башара Асада.

В ході інциденту турецька сторона заявила, що борт, який потрапив на територію Туреччини і не відповідав на запити, залишаючись невідомим для них і, як вони припустили, небезпечним. У РФ зазначили, що літак знаходився виключно над територією Сирії, де брав участь в операції проти терористів "Ісламської держави". У відповідь в Туреччині вказали, що в даному регіоні Сирії немає ділянок, які б контролювалися бойовиками, і що Росія бомбардує опозиційно налаштованих до президента Сирії Башара Асада сирійських туркменів (туркоманів).

Після події відносини між Анкарою і Москвою різко загострилися. Росія ввела санкції проти Туреччини в різних галузях. 1 січня 2016 року набрала чинності заборона на ввезення деяких видів сільськогосподарської сировини та продовольства з цієї країни. Крім того, передбачено скасування безвізового режиму.

У той же час у Москві ставлять ряд умов для відновлення відносин між державами. Одними з головних вимог називаються принесення Туреччиною офіційних вибачень, виплата компенсації за збитий бомбардувальник і покарання винних. Втім, у Туреччині відразу заявили, що не мають наміру це робити.