UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина заявила, що Канада та США пов'язують експорт камер для безпілотників зі вступом Швеції до НАТО

Коли Туреччина пообіцяла схвалити заявку Швеції, Канада погодилася відновити переговори про скасування частини експортного контролю.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Канада і США наполягають на тому, щоб Анкара ратифікувала заявку Швеції на вступ до НАТО до того, як Канада відновить експорт камер для безпілотників до Туреччини. Про це повідомляє Reuters.

Ердоган сказав, що Сполучені Штати погодилися з Канадою щодо цього питання, але рішення щодо заявки Швеції має ухвалити парламент Туреччини після того, як туди на розгляд наприкінці жовтня було передано законопроект.

Коли в липні на саміті НАТО Ердоган дав зрозуміти, що Швеція врешті-решт отримає зелене світло на вступ, член Альянсу Канада погодилася відновити переговори з Туреччиною про скасування експортного контролю з частин безпілотників, включаючи оптичне обладнання.

Читайте також: Швеція повинна якнайшвидше приєднатися до НАТО, щоб запобігти загрозі з боку РФ — міністр оборони

"У питанні камер для безпілотників, які ми хотіли від них отримати, Канада наполягає: Швеція, Швеція. США повторюють те ж саме", - заявив Ердоган.

Туреччина, член НАТО, у жовтні 2021 року звернулася з проханням придбати 40 винищувачів F-16 компанії Lockheed Martin і 79 модернізаційних комплектів для своїх наявних військових літаків.

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує продаж на суму 20 мільярдів доларів, але в Конгресі Штатів виникли заперечення через те, що Туреччина затримує розширення НАТО, не ратифікуючи заявку Швеції, а також через її репутацію у питанні прав людини.

"Якщо у вас є свій Конгрес, то у мене є свій парламент. Ви кажете, що зробите крок у питанні F-16 після того, як це пройде через Конгрес. У мене також є парламент. Якщо ми два союзники по НАТО, то робіть те, що повинні, одночасно, солідарно, і наш парламент прийме необхідне рішення", - сказав Ердоган.

Читайте також: США та Швеція підписали угоду про оборонну співпрацю

Вже майже немає сумнівів у тому, що турецький парламент зрештою ратифікує протокол про вступ Швеції до НАТО. Схоже, що формальні претензії до Швеції були лише частиною ширшого кола питань, у яких президент Реджеп Ердоган сподівався знайти порозуміння із західними партнерами. Наскільки можна судити, його тактика значною мірою себе виправдала. Чому?  Дізнайтеся про це зі статті В’ячеслава ЛіхачоваШвеція в НАТО? Чому вдався шантаж Ердогана”.