UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина: Єдиний шлях врегулювання ситуації в Лівії – політичний

Наступне засідання міжнародного моніторингового комітету з Лівії пройде в Римі.

Глава Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу за підсумками обговорень лівійської проблематики в Мюнхені заявив про те, що довгостроковий режим припинення вогню, завірений всіма конфліктуючими сторонами в Лівії, важливий для подальшого політичного процесу в цій країні, передає Anadolu.

Наголошується, що під час засідання в Мюнхені учасники також обговорили кроки, які треба зробити для забезпечення сталого перемир'я в Лівії в тому числі в зв'язці з ООН та іншими міжнародними організаціями.

"Туреччина продовжує дотримуватися думки про те, що єдиний шлях врегулювання ситуації в Лівії – політичний. Для цього порушення режиму перемир'я з боку Халіфа Хафтара повинні бути припинені. Противники законної влади повинні відмовитися від агресивних дій", - сказав міністр Туреччини.

За його словами, наступне засідання міжнародного моніторингового комітету з Лівії пройде в Римі.

Громадянська війна в Лівії не припиняється з 2011 року, коли був повалений диктаторський режим Муаммара Каддафі. У 2014 році в країні встановилося фактичне двовладдя: у Тріполі розташовується сформований за підтримки ООН Уряд національної єдності на чолі з Файезом Сараджем, а на сході країни діє парламент, який спирається на "Лівійську національну армію" Халіфи Хафтара. Хафтара, який прагне захопити владу, підтримують Росія, Єгипет, ОАЕ і Саудівська Аравія. Російські бойовики ПВК "Вагнера", що воювали у складі незаконних збройних формувань на Донбасі, воюють у складі армії Хафтара, а решта країни відкидають ідею політичного ісламу, прагнучи, щоб країною керувала сильна рука.

Сараджа підтримує Туреччина, яка вводить свої війська, а також багатий арабський Катар, який допоміг повалити режим Муаммара Каддафі. Туреччина, зокрема, поставляє зброю Лівії, порушуючи ембарго ООН. Катар заявляє, що Хафтар створює перешкоди для мирного врегулювання в країні.

Детальніше про те, як Лівія стає плацдармом геополітичної гри Анкари і Москви, читайте в статті "Нова війна Ердогана" для "Дзеркала тижня. Україна".