UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина відмовилася пропускати кораблі НАТО в Егейське море - AFP

Плани розміщення кораблів в Егейському морі, місія яких полягає у протидії контрабандистам, обговорювалися на найвищому рівні ще 8 лютого.

Кораблі НАТО, які розміщені в Егейському морі, щоб зупинити потік мігрантів, ще не розпочали свою діяльність в турецьких водах, оскільки чекають дозволу Анкари, повідомляє агентство AFP.

Незважаючи на прохання німецького командування операцією, у ці вихідні турки відмовилися дозволити кораблям НАТО входити в турецькі води, сказав дипломатичне джерело.

Турецька влада запросила контр-адмірала Йорга Кляйна, німецького командувача операцією НАТО, "поїхати в Анкару, щоб визначити область, де (НАТО) могли б розгорнутися". "Це зараз обговорюється між німцями і турками", - додав співрозмовник.

Туреччина тим часом "показує практично ніякого інтересу" в зменшенні потоку біженців, оскільки вона намагається якомога швидше переправити мігрантів до Греції.

Плани місії були вперше викладені у зустрічі між канцлером Німеччини Ангелою Меркель і прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу в Анкарі 8 лютого. Три дні потому міністри оборони країн НАТО дали відмашку почати підготовку до операції, і до негайного розгортання трьох судів в Егейському морі.

10 лютого Німеччина, Туреччина і Греція звернулися до НАТО з пропозицією почати операцію проти нелегальних перевізників біженців в Егейському морі. Даний проект був представлений на зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі. Згідно з проектом, кораблі НАТО спільно з береговою охороною Греції, Туреччини та європейською прикордонною службою Frontex повинні вести спостереження за морським простором між Туреччиною і Грецією, а зібрані дані передавати турецьким і грецькій владі. Кораблі альянсу будуть зупиняти судна з біженцями на борту, підбирати їх і потім повертати їх на турецький берег.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".