UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина у відповідь на санкції США має намір заморозити активи американських міністрів

Ердоган повідомив, що сьогодні ж доручить заморозити активи двох міністрів у Туреччині, якщо такі є.

Туреччина у відповідь на санкції США має намір заморозити активи американських міністрів юстиції та внутрішніх справ, якщо такі є на території країни. Про це на конференції правлячої "Партії справедливості і розвитку" в Анкарі заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, передає агентство Anadolu.

Президент країни прокоментував ситуацію навколо арештованого в Туреччині американського пастора Ендрю Крейга Бронсона: "Дії США, зокрема у зв'язку зі справою пастора Бронсона, не відповідають духу стратегічного партнерства з Туреччиною".

Ердоган повідомив, що сьогодні ж доручить заморозити активи двох американських міністрів у Туреччині, якщо такі є. "Ті, хто вважають, що Туреччина відступить перед загрозами і абсурдними рішеннями про санкції, не знають цю країну та народ", - сказав він.

На думку Ердогана, дві держави зможуть вирішити всі виниклі питання, якщо в першу чергу будуть враховуватися стратегічне партнерство та співробітництво, що відповідає їх інтересам.

Туреччина, за словами президента, не хоче вступати у "гру, де в програші залишаться всі сторони". Він вважає, що перенесення політичних і судових спорів в економічну площину завдасть шкоди як Туреччині, так і США.

"Дипломатичні канали задіяні інтенсивно. Вважаю, що незабаром нам вдасться вирішити значну частину спірних питань", - підкреслив Ердоган.

Нагадаємо, 1 серпня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти двох турецьких міністрів за їхню причетність до переслідування американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році. Санкції підготовлені за моделлю "акта Магнітського", який дозволяє керівництву США вводити обмеження щодо юридичних осіб, фізичних осіб, якщо вони пов'язані з корупцією або порушенням прав людини у будь-якій точці світу.

Брансону загрожує 15 років в'язниці за "вчинення злочинів від імені терористичних груп", посилання на заборонені у Туреччині групи курдських формувань та організацію FETO, яку звинувачують у спробі державного перевороту. Пастор ще може отримати 20 років, якщо його визнають винним у шпигунстві. Брансон категорично заперечує звинувачення. Справу розглядатимуть в турецькому суді на початку жовтня.