UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина не отримає безвізовий режим в поточному році – єврокомісар

за Причиною такого рішення ЄС – суворі заходи турецьких властей після спроби державного перевороту.

Європейський комісар Гюнтер Оттінгер заявив, що Європейський Союз не надасть безвізовий режим туркам в цьому році, як це було узгоджено у міграційній угоді, з-за суворих заходів Анкари після невдалого військового перевороту, повідомляє агентство Reuters.

"Проект закону (про безвизе – ред.) обговорюється в Європейському парламенті прямо зараз", - повідомив Оттінгер, який зараз є єврокомісаром з питань цифрової економіки і суспільства. "Але я можу прогнозувати, що ми не вийдемо на прийняття цього проекту про безвізові поїздки до кінця року", - додав він.

На його думку, президент Туреччини Тайіп Ердоган має вирішувати проблеми ЄС з принципом верховенства закону.

Придушення опору після спроби державного перевороту викликає занепокоєння з боку західних союзників. "Смертна кара є несумісним з нашими цінностями, що закріплено документально. Жодна країна не може стати державою-членом ЄС, якщо вона вводить смертну кару", - сказав Оттінгер.

Згідно з останніми даними, в результаті придушення невдалої спроби путчу в Туреччині вже затримано 7543 людини, серед них - понад шести тисяч військових і сто поліцейських, 755 суддів і прокурорів, а також близько 650 цивільних. Від займаних посад відсторонено більше 13000 держслужбовців, серед них майже вісім тисяч представників поліції і більше 2700 служителів Феміди.

Нагадаємо, 17 липня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про наміри обговорити з опозиційними політичними силами в парламенті питання можливого застосування смертної кари до осіб, які вчинили спробу військового перевороту.

Численні арешти причетних до спробі військового перевороту в Туреччині свідчать про те, що списки для них готувалися заздалегідь, вважає єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоханнес Хан.

Німецьке видання Die Zeit у понеділок, 18 липня, писало, що Ердоган може пожертвувати домовленостями з Заходом заради збереження своєї влади.

Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік.

Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний нинішній президент Реджеп Тайїп Ердоган.