Туреччина йтиме у напрямку хоча б часткового розриву відносин із Росією дуже повільно, оскільки економіки країн дуже пов'язані, а в країні сильні й антиамериканські настрої, вважає лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
«Кожен лідер вивіряє свої кроки із національними інтересами своєї країни. Економічні зв'язки Турецької Республіки з Росією дуже великі, величезний товарообіг, до повного позбавлення газового зашморгу теж дуже далеко. Якщо уявити, що Туреччина повністю припиняє ці зв'язки, то буде економічний колапс. Тому Туреччина йтиме у цьому напрямі, але дуже повільно. Хоча турецьке суспільство добре розуміє, що таке Росія», - сказав Джемільов в інтерв'ю «Крим.Реалії».
На його думку, Ердоган дотримується думки, що становище посередника більше сприятиме захисту прав мешканців Криму, які залишаються в окупації, тому він може щось обговорювати з Путіним.
Водночас, нещодавно озвучена позиція президента Туреччини щодо Криму є дуже важливою, оскільки Кремль намагався і вмовляти його, і шантажувати, але це не дало результату.
«Мені розповідали, що Путін говорив Ердогану: мовляв, відкриємо потік туристів, торгівлю розширимо, аби лише Туреччина не брала участі у саміті (Кримській платформі, – ред). А Ердоган каже: там-таки (у Криму – ред.) мої родичі живуть; я потім скажу їм, що обміняв їх на туристів? І потім Україна – наш сусід, а по Корану сусіди повинні один одному допомагати, сказав він. І цього разу він сам виступив із гарною промовою», - додав Джемілєв.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, виступаючи на другому саміті Кримської платформи, заявив, що війна в Україні має завершитися справедливим світом на основі територіальної цілісності та суверенітету України, включаючи Крим.
У той же час Туреччина не приєдналася до західних санкцій проти Росії і цього року подвоїла імпорт російської нафти.