UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина хоче екстрадіювати затриманого в Празі лідера сирійських курдів

Чехія може обміняти його на своїх громадян, які в цій країні звинувачуються в причетності до тероризму.

Як стало відомо в неділю, у Празі, 24 лютого, був затриманий колишній співголова курдської партії "Демократичний союз" (PYD) Саліх Муслім на підставі запиту Інтерполу від Туреччини.

Пізніше пролунала заява віце-прем'єр-міністр Туреччини Бекіра Боздага про те, що міністри закордонних справ обох країн обговорять можливу екстрадицію Мусліма.

Чехія буде домагатися обміну його на своїх громадян, які в цій країні чекають суду за звинуваченням в причетності до тероризму. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на празьке видання.

Зазначається, що в листопаді 2016 року турецька влада в провінції Ширнак при спробі перейти кордон з Сирією затримали студентку Чеського сільськогосподарського університету Маркету Вшеліхову і колишнього військовослужбовця французького Іноземного легіону Мирослава Фаркаса. Анкара вважає їх бойовиками курдських загонів народної самооборони, які визнані терористичною організацією в Туреччині. Їм загрожує 15 років ув'язнення.

Офіційний представник МЗС Чехії Міхаела Лагронова повідомила про готовність свого відомства до переговорів з турецькими колегами про можливу екстрадицію Салиха Мусліма. Однак вирішальне слово, за її словами, за міністерством юстиції.

Додамо, що партію "Курдський демократичний союз" (PYD) Туреччина вважає терористичним угрупованням. Муслім пішов у відставку з посади співголови партії минулого року, але й досі залишається впливовим.

Турецька армія продовжить операцію "Оливкова гілка" в сирійській провінції Афрін, незважаючи на ухвалення Радою Безпеки ООН резолюції про припинення вогню в Сирії. Операцію Анкара розпочала проти сирійських курдів через побоювання створення держави на кордоні з Туреччиною, південно-східні регіони якої також населені курдами. Однак у Туреччині, мотивуючи продовження своєї операції, почали стверджувати, що операція "Оливкова гілка" спрямована не тільки проти сирійських курдів, яких турецький уряд називає терористами, але й проти ІДІЛ.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою ввести 30-денне перемир'я у Сирії. У документі йдеться про те, що перемир'я має бути запроваджене негайно, але, у той самий час, резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму "тиші". Перед цим резолюцію блокувала Росія.

Як повідомлялося, Туреччина розпочала на півночі Сирії операцію "Оливкова гілка", здійснивши 19 січня масований артобстріл території, що знаходиться під контролем курдських "Загонів народної самооборони" (YPG), яких підтримують США.

Наступного дня Туреччина ввела до сирійської провінції Афрін бронетехніку та спецназ і спільно з "Вільною сирійською армією" за добу просунулися на п'ять кілометрів вглиб території країни.

Дії Анкари розкритикували США та країни Євросоюзу.

Докладніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Оливкова гілка" війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".