Туреччина не залежить від Росії в питанні будівництва атомної електростанції "Аккую", заявив турецький віце-прем'єр Нуман Куртулмуш.
"Нам варто чітко заявити, що, оскільки ми не розраховуємо лише на одну сторону в торгівлі, Туреччина не є бранцем технологій у сфері АЕС, які належать одній країні", - сказав він Анатолийскому інформагентству.
При цьому він зазначив, що "є багато країн, багато компаній, які готові відповісти на потреби Туреччини".
"Я не вірю, що росіяни легко відмовляться від "Аккую", - додав Куртулмуш.
1 грудня джерело "Інтерфаксу" сказало, що Росія призупинила переговори з Туреччиною щодо проектів будівництва газопроводу "Турецький потік" і атомній електростанції "Аккую". "Переговори з "Турецькому потоку" припинені. За проектом будівництва АЕС "Аккую" теж", - сказав він.
6 грудня президент Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що переговори з Росією щодо проекту газопроводу "Турецький потік" певний час тому вже і так були припинені за ініціативою турецької сторони і ніякого відношення до інциденту зі збитим Су-24 не мають.
Відносини між Росією і Туреччиною почали загострюватися після того, як 24 листопада турецькі винищувачі ліквідували російський літак Су-24, який залетів в повітряний простір Туреччини після бомбивих ударів на прикордонні райони Сирії. У той же день президент Росії Володимир Путін назвав інцидент "ударом в спину", який завдали "прихильники тероризму".
Уряд РФ ввів заборону на ввезення наступних продуктів з Туреччини: частини тушок і субпродукти курей домашніх, заморожені, частини тушок і субпродукти індиків, заморожені, томати, цибуля, капуста, огірки, гвоздики, апельсини, виноград, яблука, груші, абрикоси, сливи, суниця, а також сіль.
8 грудня прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив про можливе введення відповідних санкцій проти Росії.