UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦРУ попереджало Німеччину про можливі диверсії на «Північних потоках» — Spiegel

Потенційні атаки газопроводів непокоїли Берлін ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

27 вересня в обох газопроводах «Північний потік» впав тиск, що спричинило жваві дискусії з приводу причин несправностей. Частина спеціалістів вважає, що витоки газу в Балтійське море та зниження тиску сталися через диверсії або саботаж з боку самої Росії. Про можливість такого сценарію ЦРУ попереджувало Німеччину ще влітку, пише Spiegel з посиланням на власне джерело в Бундесвері.

За інформацією видання, ще у липні ЦРУ повідомляло офіційний Берлін, який отримував російський газ через «Північні потоки», про потенційні диверсії, пов’язані з ними. Більше того, загрозу атак на мережу трубопроводів та підводних кабелів у Балтійському та Північному морях розглядали у Німеччині ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

«Глобальні підводні мережі є надзвичайно важливими для енергопостачання, а також для стабільності роботи інтернету, але, попри їхню значущість, вони, як і раніше, погано захищені від атак чи актів саботажу», — сказав виданню неназваний представник Бундесверу.

Читайте також: В обох «Північних потоках» зафіксоване падіння тиску

Він зазначив, що зараз у Німеччині намагаються визначити причетність до пошкодження газопроводів з боку усіх потенційних зловмисників. Зокрема, розглядається варіант з диверсією росіян, які таким чином намагаються посилити тиск на Європу перед наближенням опалювального сезону. Для цього експерти вже вивчають супутникові знімки руху морських суден РФ у Балтійському морі. 

Джерело стверджує, що атака на «Північні потоки» могла бути здійснена лише із залученням для цього «сил спецпризначення», наприклад, морських водолазів або підводного човна для встановлення на трубах вибухових пристроїв чи невеликих мін.

В Бундесвері поки не знають, чи могли бути причетними до диверсії Україна або Росія. Але в Берліні сумніваються, що українські спецслужби здатні вчинити таку диверсію технічно. Крім того, політичні наслідки для Києва у разі виявлення причетності до події були б вкрай негативними. Що ж стосується Росії, то технічно вона могла б здійснити підрив трубопроводів, а потім звинуватити в диверсії інші сторони, але ця версія потребує доказів. 

Читайте також: Швеція зафіксувала потужні вибухи в районі витоку газу на обох Північних потоках

Раніше повідомлялося, що внаслідок пошкодження «Північних потоків» стався витік газу в Балтійське море.