Питання російської агресії – це проблема, яка має турбувати не лише Європу та Сполученя Штати Америки, а загроза для мироного порядку у всьому світі, заявив в інтерв'ю NBC держсекретар США Ентоні Блінкен.
Він зазначив, що попри зовнішній спокій у Європі всі сильно занепокоєні питанням нагнітання ситуації із боку Росії, але це питання має турбувати не тільки Європу та США, бо воно стосується не просто відносин України та Росії, а є загрозою світовому порядку.
«Занепокоєння в певному сенсі воно має стосуватися всього світу, тому що тут йдеться не просто про відносини між Україною та Росією чи навіть між Європою. На карту поставлені основні принципи міжнародних відносин, які підтримували мир і безпеку з часів останніх світових воєн і холодної війни: ідея, що одна нація не може просто змінити кордони іншої країни силою; що вона не може диктувати цій країні свій вибір, з ким вона буде асоціюватися; що вона не може здійснювати сферу впливу, щоб підкорити своїх сусідів своїй волі», - сказав Блінкен.
Він наголосив, що якщо питання російської агресії в цьому разі залишити на самотік та не вирішити, це відкриє скриньку Пандори, а інші країни можуть взяти приклад з Росії.
Напередодні Блінкен провів зустріч із Сергієм Лавровим у Женеві після якої заявив, що США готові до діалогу з Москвою, але відповідь на російську агресію буде жорсткою. Він також наголосив, що США готові захищати право українського народу самому визначати своє майбутнє.
У Києві стурбовані тим, що Захід не має єдиної позиції щодо введення антиросійських санкцій у разі нового вторгнення в Україну. Як повідомляє CNN, посилаючись на джерела в українській владі, там вважають, що єдності з цього питання немає і в НАТО, хоча країни-члени Альянсу намагаються показати, що мають спільну позицію в кризовий період.
Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України, підходи Вашингтона до зниження ризиків ескалації, читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
Також про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?".