Президент Дональд Трамп підтвердив своє рішення раптово вивести війська США з Сирії, відкинувши критику з боку ключових прихильників Республіканської партії в Конгресі за те, що він відмовився від курдських союзників і дозволив Росії заповнити порожнечу. Про це пише Bloomberg.
Трамп рішуче відреагував, коли його коментарі раніше викликали докір з боку сенатора-республіканця Ліндсі Грема з Південної Кароліни, який назвав рішення Трампа "повною катастрофою національної безпеки в процесі становлення".
"Народ Південної Кароліни хоче, щоб ці війська повернулися додому, і я виграв вибори, засновані на цьому", - сказав Трамп.
Трамп відкинув ідею про те, що він дав президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану зелене світло для вторгнення, а також відмахнувся від курдів. "Вони не ангели", - сказав він про курдів.
Трамп наполягав на тому, що США не повинні втручатися у конфлікт між Туреччиною і Сирією.
"Я розглядаю ситуацію на кордоні Туреччини з Сирією для Сполучених Штатів - стратегічно блискучою", - заявив Трамп раніше в середу. "Ми можемо вести власні битви на своїх територіях".
У своїх зауваженнях в Білому домі Трамп сказав, що це не завдасть шкоди стратегічним інтересам США, якщо Росія рушить на територію, з якої США вийшли.
"Сирія може надати деяку допомогу Росії, і це нормально", - сказав Трамп.
Він припустив, що участь Росії в регіоні в кінцевому підсумку виявиться дорогою, провівши паралелі з радянсько-афганською війною в 1980-х роках.
"Так що, якщо Росія хоче зв'язуватися з Сирією, це її справа. У них проблеми з Туреччиною, у них проблеми з кордоном. Це не наш кордон, ми не повинні втратити життя через це".
Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка".
Євросоюз, НАТО і Ліга Арабських держав засудили Туреччину і закликали Анкару припинити операцію в Сирії.
Президент США Дональд Трамп публічно закликав Ердогана відмовитися від операції проти сирійських курдів і погрожував Туреччині санкціями, віддавши при цьому наказ про виведення американських військовослужбовців з прикордонного регіону. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв'язку з вторгненням Туреччини в Сирію.
15 жовтня США ввели санкції проти Міноборони і Міненерго Туреччини, а також керівників цих міністерств Хулуси Акар і Фатіха Донмеза. У список потрапив і голова МВС Сулейман Сойлу. Нові обмеження Вашингтон пояснив діями турецьких військових на півночі Сирії.