Узявши на озброєння тактику застосування або погроз застосування обмежувальних заходів у торгівлі, Трамп змушував торгових партнерів сідати за стіл переговорів і переглядати угоди. Про це у своїй статті для DT.UA пише торговий представник України у 2014 році Валерій П'ятницький.
Зазначається, що результатом такого підходу стало укладання нової преференційної угоди з Канадою та Мексикою і нового тимчасового торговельного договору з Китаєм, які, на думку Трампа, "є новою моделлю торгівлі у XXI столітті".
"При цьому в основі перегляду угод лежала політика сприяння поверненню на територію США виробництв, які американські компанії багато років розміщували в інших країнах. Можна відзначити, що така політика адміністрації Трампа несе позитивні економічні результати", - йдеться в матеріалі автора.
За словами П'ятницького, динаміка зростання виробництва і зайнятості створюють підґрунтя електоральної підтримки Трампа у президентській кампанії 2020 року.
"Чому ж, незважаючи на досягнуті успіхи у сфері торговельної дипломатії, Трамп знову й знову повертається до питання необхідності реформувати правила СОТ, наголошуючи, що вони для Сполучених Штатів несприятливі? Що заважає Трампу рухатися далі, використовуючи вже відпрацьовану стратегію в боротьбі за покращення умов торгівлі у двосторонньому форматі, наприклад на ринку ЄС?", - пише він.
Детальніше про політику Трампа стосовно Світової організації торгівлі читайте в матеріалі Валерія П'ятницького для DT.UA "Трамп і "найгірша торговельна угода".