"Ядро" нової адміністрації президента США після інавгурації Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня 2017 року, сформують колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані та екс-спікер Палати Представників Конгресу Ньют Гінгріч, повідомляє авторитетне американське видання The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.
Які посади будуть їм запропоновані, видання не уточнює.
Крім того, посаду генерального прокурора Трамп збирається запропонувати губернатору Нью-Джерсі Крісу Крісті або губернатору Арканзасу Асі Хатчінсону.
На посаду міністра охорони здоров'я та соціальних служб розглядаються кандидатури губернатора Луїзіани Боббі Джиндла і республіканця Бена Карсона, який програв праймеріз Трампу.
Також повідомляється, що на посаді президента Трамп ініціює вихід США з Тихоокеанського партнерства, а також відновлення Угоди про вільну торгівлю.
Ньют Гінгріч у коментарі виданню заявив, що в перші місяці Трамп зосередитися на проведення від трьох до п'яти реформ, зокрема, на посилення прикордонного контролю з Мексикою.
Раніше екс-посол США в Україні Стівен Пайфер спрогнозував, що після перемоги Трампа Державний департамент можуть очолити колишній спікер Палати Представників Конгресу Ньют Гінгріч або сенатор від штату Теннессі Боб Коркер, а міністром оборони, ймовірно, стане молодший сенатор від штату Алабама Джеф Сешнс.
Перед виборами, Пайфер зауважував у коментарі для DT.UA, що в разі перемоги Трампа на виборах, американська політика зміниться не лише щодо України, а й щодо Європи і союзників по НАТО.
А експерт Atlantic Council Адріан Каратницький в інтерв'ю для DT.UA сказав, що хоч президент США і має значну владу у формуванні закордонної політики, це не означає, що він не контрольований і може робити все, що заманеться. В Конгресі лишаються "рейганівські яструби" серед республіканців. Вірогідно вони об'єднаються з демократами і будуть стримувати одіозного президента Трампа.