UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп вперто закриває очі на нову "холодну війну" з Росією - Der Spiegel

США погрузли в суперечках і скандалах через російське втручання у вибори, від якого американський президент продовжує відмахуватися.

Шум навколо протистояння президента 3 проти екс-директора ФБР Джеймса Комі не вщухає. А тим часом, з поля зору випадає суть скандалу: Росія намагається підірвати американську демократію, а президент США не хоче на це звертати увагу.

Про це на сторінках Der Spiegel пише оглядач Марк Пітцке. Після виступу Комі перед Сенатом в американському суспільстві з'явилися нові питання. Хто бреше, а хто говорить правду? Чи повинен Трамп відповісти за те, що втручався у розслідування ФБР щодо втручання Росії у вибори? Яку роль в цьому процесі зіграв голова Департаменту юстиції Джеф Сешнс?

Але за цими питаннями багато хто забув те, про що мова йшла від початку, а саме про американську демократію і наслідки для неї від дій Росії. Комі в Сенаті прямо сказав про російську загрозу, додавши, що Москва втрутилася в виборчу кампанію навмисне, без вагань і, швидше за все, операцією керували "згори".

"Лише подумайте. Росія намагається підірвати основний політичний процес в США. При цьому, отримавши завдання з Москви, хакери не лише проникли на сервери Демократичної партії, але й втоглися в комп'ютери сотень, якщо не тисяч американських відомств, компаній і приватних осіб", - йдеться в статті.

Крім того, минулого тижня в пресу потрапили таємні дані АНБ про те, що російські спецслужби отримали доступ до систем розробника програмного забезпечення, яке використовують у 8 штатах США на виборах.

"Ця холодна війна нового тиму вже приносить плоди для Москви. США погрузли в скандалах, суспільство розкололось і не довіряє владі. А через зневагу Трампа до демократичних норм по швах тріщать національна і міжнародна системи", - пише оглядач.

Тим часом, Трамп віддає перевагу нічого не робити і називає повідомлення про втручання Росії у вибори "пропагандою" ображених демократів. А екс-директора ФБР називає брехуном. Чому він це робить? В кращому випадку через те, що вважає сумніви у легітимності виборів загрозою для свого президентства.

Тим часом, німецьке видання Sueddeutsche Zeitung писало, що процес "демонтажа" Трампа почався. Якщо республіканці у Палаті представників і Сенаті проявлять хоча б половину того бажання докопатися до істини, як у часи Білла Клінтона, "процедури імпічменту не уникнути".

Лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що екс-директор ФБР детально описав, як Трамп тиснув на нього. Згідно з письмовими свідченнями Джеймса Комі, він дев'ять разів особисто розмовляв з президентом. Під час розмов Трамп вимагав від нього відданості і закриття розслідувань проти Майкла Флінна, а також щодо втручання Росії у американські вибори.