UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп зробить помилку, якщо вирішить "рухатися далі" у відносинах з Путіним - екс-посол США

Це б означало пробачити Кремлю порушення американського суверенітету і агресію проти України.

Коментуючи результати першої зустрічі президентів США і Росії, Держсекретар Рекс Тіллерсон похвалив рішення обох лідерів забути про минуле і "рухатися далі".

Зокрема, говорячи про заперечення Володимира Путіна російського втручання у американські вибори, Тіллерсон сказав: "Думаю, два президенти правильно сфокусувалися на пошуку способу рухатися вперед, як ми можемо піти далі з тієї точки, де ми зараз. Тому що навряд чи ми дійдемо до якогось вирішення в цьому питанні, яке нависло над двома країнами".

Всі нові президенти Америки хотіли дати новий старт як у внутрішній, так і закордонній політиці. І це одна з причин, чому взагалі варто обирати нових лідерів. Виборці хочуть змін.

"Але застосовування цього імпульсу до російсько-американських відносин сьогодні грає на користь інтересів Володимира Путіна, а не наших", - пише на сторінках лояльного до Демократичної партії видання Washington post колишній посол США в Росії Майкл МакФол.

Він зауважує, що такий рецепт покращення двосторонніх відносин, який пропонує команда Трампа, створює помилкове враження спільної вини за всі конфлікти між країнами. Але це не так. Ці конфлікти почалися через дії Путіна, а не через якісь рішення президена Барака Обами чи Джорджа Буша-молодшого. І саме російська поведінка привела відносини між США і Росією до того становища, в якому вони зараз, так само як і напруга між Москвою і американськими союзниками.

"Погодитися забути про всі проблеми, створені Путіним, означає дозволити Кремлю "зіскочити з гачка" без будь-яких позитивних наслідків для США.Це погана угода для американського народу і для наших союзників. А якщо точніше, це ніяка не угода, а просто подарунок Путіну", - пише МакФол.

Він зауважує очевидність того, що саме Путін створив "питання", як це назвав Тіллерсон, втрутившись у американські вибори в 2016 році. Не Обама почав цю конфронтацію, а Путін одноосібно. Просто прибрати проблему з порядку денного американо-російських відносин заради співпраці у майбутньому буде дорівнювати повній капітуляції. Трамп і Путін можуть "погодитися не погоджуватися" щодо політики, але не можна "погодитися не погоджуватися" з фактами, особило коли вони стосуються порушення суверенітету США.

Так само Путін завів двосторонні відносини у глухий кут, розв'язавши війну проти України. Це точно зробив не Обама. Російський президент вирішив окупувати Крим і вторгнутися в східні регіони сусідньої країни. Обама, союзники США в НАТО і інші світові лідери, які вірять у міжнародний закон, відповіли на дії Путіна, а не навпаки.

"Не можна вдавати ніби США і Росія рівні, нейтральні партнери, які намагаються завершити цю кризу, або ж що вони рівнозначні злочинці, які розв'язали конфлікт. Це просто не правда. Трамп і його адміністрація не можуть просто забути цю трагічну історію, створену Путіним, заради кращих відносин з російським президентом", - йдеться в статті.

Нагадаємо, 7 липня на саміті G20 в Гамбурзі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна. Спочатку планувалося, що переговори займуть 35 хвилин, але вони тривали 2,5 години, через що Путін запізнився на зустріч із прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про введення режиму припинення вогню у Сирії, проведенні візиту спецпредставника США по Україні Курта Волкера до Москви, а також про створення спільної групи з кібербезпеки.