Чинний президент США Дональд Трамп вперше публічно відмовився йти на другий термін і підтвердив: у країні запущений процес передачі влади переможцю виборів Джо Байдену.
«Нова адміністрація розпочне роботу 20 січня. Зараз я зосереджений на забезпеченні плавної, впорядкованої передачі влади», - цитує президента CNN.
Відеозвернення Трампа з'явилося за добу добу після початку протестів його прихильників у Вашингтоні, на тлі зростаючих закликів демократів і республіканців домагатися дострокового припинення повноважень 45 президента США.
Крім того, після штурму протестувальниками Капітолію постає питання про можливе обвинувачення Трампа у підбурюванні - на своїх сторінках у соціальних мережах він схвалював дії учасників протестів. Facebook і Twitter заблокували акаунти Трампа.
У новому відео Дональд Трамп закликав до «зцілення та примирення» і сказав, що країна має рухатися вперед.
Поінформовані співрозмовники журналістів припускають, що відеоролик також покликаний зупинити хвилю відставок чиновників в адміністрації Трампа і Західному крилі Білого дому.
Напередодні у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.
Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
В результаті протестів чотири людини загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб. Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій.
Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».
Багато хто з прихильників Трампа щиро переконані, що фальсифікація результатів голосування допомогла Байдену перемогти на виборах. Значний відсоток прихильників Трампа, черпаючи інформацію з соцмереж і ультраправих сайтів, не вірять і в небезпеку вірусу COVID-19. Як же вийшло, що Америку захлеснула хвиля дезінформації? Читайте в статті Анни Бродські-Кроткіної «Велика брехня» у ZN.UA.
Більше про події у Вашингтоні читайте в спецтемі ZN.UA «Протести прихильників Трампа».