UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп підтримав блокаду Катара, попри військову базу США на його території - FT

Газети в деяких арабських країнах підозрюють, що сусіди разом з Вашингтоном хочуть повалити катарський режим.

Президент США Дональд Трамп, схоже, підтримав Саудівську Аравію і інші арабські країни, які розірвали дипломатичні відносини і транспортні зв'язки з Катаром. Американський президент наголосив, що фіанснування "радикальних ідеологій" потрібно відрізати.

Про це пише Financial Times з посиланням на повідомлення Трампа на його офіційній сторінці у Twitter. Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет і Бахрейн сьогодні закрили свій повітряний протір для Катару, а також акваторію. Вони звинуватили Доху в підтримці і фінансуванні тероризму в Сирії, Ємені і Лівії. І президент США, схоже, теж приєднався до них, попри те, що Катар - американський союзник.

"Під час останньої подорожі на Близький Схід я заявив, що фінансування радикальної ідеології не може продовжуватися. Лідери вказали мені на Катар: "Ось!". Екстремізм і всі зв'язки вказували на Катар. Можливо це стане початком завершення жахіття тероризму!" - написав Трамп.

Коментарі Трампа вірогідно з тривогою сприймують в Пентагоні, зважаючи на те, що в Катарі розміщений ключовий військовий командний центр, який координує американські військові повітряні операції в Іраку, Сирії і Афганістані, а також ще в 17 країнах від Північної Африки до Південної і Центральної Азії.

Колін Кахл, який був радником з національної безпеки віце-президента США Джозефа Байдена, прокоментував: "Трамп накинувся на Катар. Сподіваюсь президент має заміну катарській базі, яка грає ключову роль у війні проти Ісламської держави".

Під час візиту в Ер-Ріяд Трамп провів зустрічі з арабськими лідерами, серед яких був і катарський емір, для того, щоб заручитися підтримкою у протистоянні проти іранського регіонального впливу і війні проти "Ісламської держави". Ця перша поїздка президента США могла додати впевненості Саудівській Аравії і її союзників, яка давно вважає Катар "білою вороною", яка підтримує ісламістів, таких як "Брати-мусульмани" і "Хамас", а також має хороші відносини з Іраном.

Катар заперечує, що причетний до фінансування тероризму, і запевняє, що діє як нейтральна сила в регіоні. Доха роками наполягала, що контактує з ісламістськими групами за повного відома США.

Газети у Досі вийшли з великим фото еміра Шейха Таміма бін Хамада Аль-Тані поруч з заголовком: "ми всі Тамім, ми всі - Катар". Деякі саудівські і єгипетські газети припустили, що мета економічної блокади Катару полягає в зміні режиму.

"Ми не збираємося поступатися нашим суверенітетом нікому. Ми будемо співпрацювати і слухати, Якщо ми щось зробили не так, ми визнаємо це, але їм варто сказати, що не так", - сказав Financial Times колишній посол Катару в США Нассер бін Бамад аль-Халіфа.

Нагадаємо, Катар виплатив близько одного мільярда доларів терористичній організації, яка пов'язана з Аль-Каїдою, та спецслужбам Ірану. Така виплата є викупом за членів королівської родини, яких викрали в південному Іраку під час святкувань, і стала однією з причин розриву дипломатичних відносин країн перської затоки з Катаром.

5 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет, Бахрейн, Лівія, Ємен і Мальдівські острови оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму. Країни перекрили кордони, а також виключили Катар з військової коаліції, яка веде війну в Ємені.