UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп підпише бюджет і оголосить надзвичайний стан

Президент США має намір в обхід Конгресу отримати гроші на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Президент Дональд Трамп підпише законопроект про фінансування, щоб запобігти черговому "шатдауну", а також оголосить надзвичайний стан в країні, щоб здобути кошти для свого обіцяного кордону між США і Мексикою, заявив сенатор Мітч Макконнелл в четвер. Він також підтвердив, що готовий підтримати національну декларацію про надзвичайний стан в країні.

"Президент Трамп підпише законопроект про державне фінансування, і, як він заявляв раніше, він прийме інші виконавчі заходи - включаючи надзвичайний стан в країні - щоб ми могли посилити національну безпеку і зупинити гуманітарну кризу на кордоні", - сказала прес-секретар Білого дому Сара Сандерс у Twitter.

Реакція на намір Трампа оголосити надзвичайний стан надійшла блискавично. Спікер палати представників Ненсі Пелосі заявила про намір подати судовий позов проти Трампа, якщо президент оголосить надзвичайний стан в країні.

"Те, що відбувається на кордоні, не є надзвичайною ситуацією. І ми будемо використовувати всі законні методи, щоб довести це", - сказала Пелосі, додавши, що, зробивши заяву, Трамп зробив "обхід навколо Конгресу", пише Reuters.

"Оголошення надзвичайного стану в країні було б беззаконним актом, грубим зловживанням владою президента і відчайдушною спробою відволікти від факту, що президент Трамп порушив свою основну обіцянку, щоб Мексика заплатила за його стіну", - зазначив лідер меншості в Сенаті Чак Шумер.

Трамп має до п'ятниці підписати законопроект про фінансування, який зупинить чергове закриття уряду. При цьому президент залишився задоволений фінансуванням у розмірі 1,37 мільярда доларів на заходи щодо забезпечення безпеки кордонів.

Читайте також: У Конгресі США досягли угоди щодо бюджету

Нагадаємо, "шатдаун" в США тривав 35 днів і став найтривалішим в історії. Його причиною стала відмова конгресменів виділити 5,7 мільярдів доларів бюджетних коштів на будівництво прикордонної стіни. Під час бездіяльності уряду у відпустку за свій рахунок були відправлені близько 800 тисяч держслужбовців. У США порушилася діяльність кількох аеропортів, заяви про те, що співробітники правоохоронних органів не могли виконувати свою роботу в повну силу, допомогли переконати Трампа в короткостроковому рішенні знову відкрити уряд.

Уряд відновив свою роботу з 26 січня - президент США Дональд Трамп, заручившись підтримкою Сенату, поставив підпис на законопроекті про виділення бюджетних коштів і відновлення фінансування уряду терміном до 15 лютого.