UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп не пропонував Путіну умов для зняття санкцій - Кремль

А тим часом у Путіна чекають конкретних пропозицій.

Під час зустрічі лідерів РФ і США - Володимира Путіна та Дональда Трампа – в Гельсінкі в липні американський президент не піднімав питання про те, яких дій в Україні або Сирії Вашингтон чекає від Москви для того, щоб пом'якшити або зняти антиросійські санкції, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

"Ні, - сказав Пєсков у вівторок, 21 серпня, відповідаючи на відповідне запитання журналістів. - Взагалі про це не йшлося".

Проте він додав, що в Кремлі чекають конкретних пропозицій щодо співпраці у врегулюванні ситуації в Сирії та Україні, яке раніше Трамп назвав умовою скасування антиросійських санкцій.

"Потрібно розуміти, про які саме умови йдеться. Ми, безумовно, вітаємо заяви, які підтверджують готовність співпрацювати, але ще більше б вітали якісь конкретні дії", - додав він.

Що стосується України, то Пєсков заявив, що врегулювання кризи в цій країні "неабияк заморозилося", і в черговий раз звинуватив у цьому Київ.

"Ми бачимо абсолютне небажання київської влади робити хоч щось у руслі врегулювання. Тому тут теж треба якось конкретизувати, що очікується від Росії щодо українських справ і чому нічого не очікується від київської влади", - заявив представник країни-агресора.

Державний департамент США оголосив про запровадження з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини. Кремль вже назвав нові санкції незаконними, а прем'єр РФ Медведєв заявив, що посилень санкцій у Кремлі розглянуть як оголошення торгової війни.

16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.

На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикувалиліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".